Partner: Logo KobietaXL.pl

Pochodzący z Maryland Vinnie Myers przeniósł się do Nowego Orleanu, aby dzięki swoim wyjątkowym tatuażom 3D pomóc kobietom po mastektomii i rekonstrukcji piersi odzyskać dawną wiarę i pewność siebie. 

Tatuażysta przy współpracy z Dr. Scott Sullivan w Center for Restorative Breast Surgery, w której kobiety przechodzą chirurgię rekonstrukcyjną piersi, za pomocą tatuaży, używając cieniowania, konturowania i własnego talentu tworzy rysunki, które do złudzenia przypominają prawdziwe brodawki sutkowe. To jednak nie koniec - jak sam przyznaje wiele kobiet zamiast wytatuowanych brodawek chce, żeby w ich miejscu pojawiły się gwiazdki, kwiaty, a nawet czterolistne koniczynki. 

W ciągu roku Mayers wykonuje od 1500 do 2000 takich tatuaży. Tatuaże 3D to alternatywa dla tradycyjnej metody rekonstrukcji brodawek, która jest wykonywana bezpośrednio po mastektomii.

Inspiracją dla artysty była jego siostra, która również przeszła walkę z rakiem piersi. Jak przyznaje Mayers, dla poczucia spełnienia i satysfakcji z niesionej pomocy warto zrezygnować z własnych potrzeb i zachcianek artystycznych. 

 

Zapisz

Tagi:

nowotwór ,  rak ,  zdrowie ,  mastektomia ,  piersi ,  kobiety ,  tatuaż ,  rak piersi ,  tatuaże 3D , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót