Partner: Logo KobietaXL.pl

Nie lubi, gdy patrzą na nią ludzie i nie czuje sie dobrze ze swoją twarzą. Musi pogodzić się jednak z chorobą, którą w genach dostała od matki.

Lipodystrofia to zespół zaburzeń na tle genetycznym, które prowadzą do miejscowego lub uogólnionego zaniku tkanki tłuszczowej, głównie w obrębie twarzy oraz kończyn górnych i dolnych. To właśnie sprawia, że ich twarze już w młodym wieku, wygladają staro. Bo skóra pod którą nie ma tłuszczu staje się pomarszczona i obwisła.

Ciało jest pokryte niesymetryczną warstwą skóry, co nie wygląda ładnie. Ale są i inne przykre strony lipodystrofii - może prowadzić do wielu poważnych chorób np. cukrzycy oraz zaburzeń metabolicznych np. insulinooporności, stłuszczenia wątroby. Stopień rozwoju zaburzeń metabolicznych jest uzależniony od poziomu zaniku tkanki tłuszczowej.

Leczenie polega na wstrzykiwaniu kolagenu, jak w przypadku kobiet, pragnących pozbyć sie zmarszczek. Robi się też operacje plastyczne.

Zara poczuła się inna niż wszyscy już w wieku pięciu lat. Dzieci śmiały się z niej i przezywały "babcia" albo "małpa". Choć w domu ma kochające siostry, chciałaby czuć się jak nastolatka. Matka cierpi razem z Zarą, bo wie, jakie upokorzenia trzeba znosić.

Choć Zara wie, że może mieć cukrzycę czy chorą wątrobę, nie myśli o tym. Ma jedno marzenie - zrobić operację plastyczną, tak szybko, jak to możliwe...

Tagi:

chirurgia plastyczna ,  choroba ,  choroba genetyczna ,  Lipodysrofia , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót