Partner: Logo KobietaXL.pl
Podobne artykuły:

Nietrzymanie moczu dotyczy obu płci, ale u kobiet występuje dwukrotnie częściej. Najczęściej mocz oddawany jest mimowolnie podczas kaszlu, kichania lub wysiłku fizycznego. Dla wielu kobiet to prawdziwe utrapienie, nie wszystkie też wiedzą jak poradzić sobie z problemem. I choć są już skuteczne metody operacyjne, pomagające z tym walczyć, nie każda kobieta chce iść „pod nóż”.

 

Jak się okazuje pomocne w walce z tym wstydliwym problemem jest nowoczesne urządzenie MagnetoStym. Stymulacja magnetyczna zwiększa siłę i wytrzymałość zwieraczy i mięśni dna miednicy. Zabieg jest bezbolesny. Podczas terapii pacjent siedzi zupełnie ubrany na wygodnym fotelu. Każda sesja terapeutyczna trwa około 20 minut i na ogół przeprowadza się ją co drugi dzień. Poprawa odczuwalna jest już po około sześciu sesjach.

 

- Jest to najskuteczniejsza bezkontaktowa terapia nietrzymania moczu. Przynosi także znakomite wyniki w leczeniu problemów z prostatą i zaburzeniami erekcji u mężczyzn – mówi Wojciech Gunia z lubelskiego Centrum Rehabilitacyjno – Sportowego MEDISPORT. - W kilku przypadkach, którymi mieliśmy przyjemność się dotychczas zajmować, dotyczących pań w starszym wieku,  terapia dała naprawdę wyśmienite efekty. Przykładowo jedna z naszych pacjentek, która w skutek przebytej operacji usunięcia oponiaka mózgu przez 12 lat zmagała się z problemem kompletnego nietrzymania moczu, po 10 zabiegach na MagnetoStym odczuwa parcie na pęcherz, utrzymuje skurcz zwieraczy i reguluje moment oddania moczu. Ten stan utrzymuje się już od ponad 2 miesięcy. Podobne efekty wystąpiły u pozostałych pacjentek korzystających z MagnetoStym w naszym Centrum.

 

 

Jak podają producenci, głębokość efektywnej stymulacji i polem elektromagnetycznym nowego urządzenia sięga aż 10 centymetrów i indukcja ta jest 150 razy większa od najmocniejszych dotąd aparatów tego typu na rynku. Dlatego też aparat ma mieć dużo większą skuteczność w rehabilitacji i leczeniu wielu schorzeń. Na razie jest jednak rzadko spotykany w gabinetach rehabilitacyjnych.

 

- My nie żałujemy, że go mamy – zapewnia Wojciech Gunia. - Centrum działa dopiero kilka miesięcy, ale już mamy zadowolonych pacjentów.

Zdjęcie MEDISPORT

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz
Reklama: