Partner: Logo KobietaXL.pl

Księga Urantii (The Urantia Book) to dzieło o charakterze duchowym i filozoficznym, którego tematyka obejmuje Boga, nauki przyrodnicze, religię, historię, filozofię oraz przeznaczenie.

Księga ta powstała w Chicago w latach 1924–1955. Pośród wielu poruszanych tematów, księga rozpisuje się o pochodzeniu życia i jego znaczeniu, opisuje miejsce człowieka we wszechświecie, omawia stosunek łączący Boga z człowiekiem, a także przedstawia szczegółową biografię Jezusa z Nazaretu.

 

Dzieło to planetę Ziemię nazywa „Urantią”. Księga zawiera ponad dwa tysiące stron, składa się z przedmowy i 196 przekazów, pogrupowanych w cztery części: (I – Wszechświat centralny i superwszechświaty, II – Wszechświat lokalny, III – Historia Urantii, IV – Życie i nauki Jezusa). Urantia Foundation po raz pierwszy opublikowała “Księgę Urantii” w roku 1955 w języku angielskim.

 

Przetłumaczono ją na wiele języków, w tym na język polski (2006 tekst elektroniczny ​ISBN 978-83-924947-0-6​ oraz 2010 wydanie książkowe ​ISBN 978-1-883395-07-0​) Odkąd księga jest w domenie publicznej (2001) inne organizacje, np Urantia Book Fellowship pod nazwą Uversa Press, także drukują księgę.

Tagi:

Jezus ,  wiara ,  przepowiednie ,  Księga Urantii , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót