Reklama:
Podobne artykuły:

Księga Urantii (The Urantia Book) to dzieło o charakterze duchowym i filozoficznym, którego tematyka obejmuje Boga, nauki przyrodnicze, religię, historię, filozofię oraz przeznaczenie.

Księga ta powstała w Chicago w latach 1924–1955. Pośród wielu poruszanych tematów, księga rozpisuje się o pochodzeniu życia i jego znaczeniu, opisuje miejsce człowieka we wszechświecie, omawia stosunek łączący Boga z człowiekiem, a także przedstawia szczegółową biografię Jezusa z Nazaretu.

 

Dzieło to planetę Ziemię nazywa „Urantią”. Księga zawiera ponad dwa tysiące stron, składa się z przedmowy i 196 przekazów, pogrupowanych w cztery części: (I – Wszechświat centralny i superwszechświaty, II – Wszechświat lokalny, III – Historia Urantii, IV – Życie i nauki Jezusa). Urantia Foundation po raz pierwszy opublikowała “Księgę Urantii” w roku 1955 w języku angielskim.

 

Przetłumaczono ją na wiele języków, w tym na język polski (2006 tekst elektroniczny ​ISBN 978-83-924947-0-6​ oraz 2010 wydanie książkowe ​ISBN 978-1-883395-07-0​) Odkąd księga jest w domenie publicznej (2001) inne organizacje, np Urantia Book Fellowship pod nazwą Uversa Press, także drukują księgę.

Tagi:

Jezus,  wiara,  przepowiednie,  Księga Urantii, 

Zostaw komentarz:


  • Komentarz od: ~P.J.   zgłoś nadużycie  

    Jeśli ktoś lubi filmy o tematyce związanej z Księgą Urantii, polecam film (1 godz, 17 minut) pod tytułem "Ponowne wyobrażenie Jezusa". Wystarczy wrzucić ten tytuł na wyszukiwarkę. Film zrealizowany jest przez Urantia Book Films i przekazuje prawdziwe informacje zawarte w Księdze Urantii a nie te, co ktoś niezbyt dokładnie zrozumiał.

  • Komentarz od: ~P.J.   zgłoś nadużycie  

    Powyższe wideo na temat Księgi Urantii niezbyt dokładnie oddaje idee książki. Polecam link "Księga Urantii polski przekład The Urantia Book". Można tam pobrać całą książkę za darmo i bez logowania. Warto przeczytać oryginał.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Najnowsze
Newsletter
zapisz
Reklama:
Loading...