Partner: Logo KobietaXL.pl

Praca w świecie duchowym


W wielu przypadkach nie tylko odwiedzamy płaszczyznę astralną podczas snu, ale także uzyskujemy dostęp do następnej płaszczyzny świadomości, którą zwykle nazywamy „światem duchowym”. To jest nasze najbliższe miejsce pochodzenia, skąd reinkarnujemy na Ziemi i dokąd wracamy po śmierci fizycznej.

Kiedy podczas snu udajemy się na tę płaszczyznę, mogą się zdarzyć różne rzeczy. Są okazje, kiedy spotykamy się z naszym Przewodnikiem lub Starszymi, aby otrzymać porady lub informacje, których potrzebujemy w naszym ziemskim życiu. Innym razem chodzimy na spotkania naszych duchowych grup roboczych, a innym razem po prostu wędrujemy tam, by odpocząć i nabrać sił.

Luis przyszedł do mnie, aby wykonać regresję z poprzedniego życia. Po regresji przeszliśmy na płaszczyznę duchową, aby lepiej zrozumieć jego obecne życie na Ziemi. Kiedy tam byliśmy, Mędrzec był w stanie wytłumaczyć Luisowi podróże, które odbywał do świata duchowego podczas snu:

[Joaquín]: Powiedz mi, co teraz robisz?
[Luis]: Mojego Przewodnika już nie ma. Teraz idę do czegoś w rodzaju dużego budynku, to jak szkoła. Mam wrażenie, że już byłem w tym miejscu... Śniło mi się to kiedyś... Przed wejściem jest bardzo duży ogród, ludzie siedzą na trawie i zapisują coś w zeszytach... Nie są to tak naprawdę zeszyty, ale nie wiem, jakby ci to inaczej wyjaśnić. Są jak kryształy, w których się coś zapisuje… Każdy jest skupiony na sobie, myśli i coś zapisuje. W oddali, po mojej prawej, jest grupa siedząca na ziemi i słuchająca przemawiającej do nich kobiety. Kobieta siedzi na wielkim głazie i wszyscy bardzo uważnie jej słuchają.


Jak wyglądają ci ludzie?
Emitują światło… są jak sylwetki światła, mają ciało podobne do ludzkiego, ale bardziej świetliste. Z daleka prawie wszystko jest lekkie, ale gdy się zbliżysz, zobaczysz ich rysy. Już wszedłem do tego budynku.


Bardzo dobrze, a co tam robisz?
Nie wiem... szukam. Dziwne, bo nie wiem, co tu robię, ale jednocześnie wiem, że jakoś znam to miejsce. Teraz przybyła kobieta, która uśmiecha się do mnie… towarzyszy mi do okrągłego pokoju z otaczającymi go kolumnami. Siedzą tam też inni ludzie. Patrzą na mnie, gdy wchodzę i uśmiechają się do mnie. Energia tego miejsca jest bardzo przyjemna, czuję się zjednoczony z tymi wszystkimi, którzy tu są… czuję się jak dobry znajomy

.
A kiedy już siedzisz, czy ktoś przychodzi, żeby z tobą porozmawiać?
Nie, wszyscy czekają, aż ktoś przyjedzie. Mędrzec przychodzi, aby do nas przemówić. Już wiem, co się dzieje. To jest moja grupa robocza.


Czym jest grupa robocza?
Jesteśmy duszami, które wykonują tę samą pracę na Ziemi. To tutaj spotykamy się, aby opowiedzieć o naszym zadaniu. Tak… pracuję z tymi ludźmi. Mędrzec jest tutaj.


Jak się tu dostał? Wszedł przez te same drzwi co ty?
Nie… on jakby projektuje. Jest na środku pokoju, ale … nie wiem, jak to wytłumaczyć, to jest, jak kiedy jesteś w kinie i wyświetla się film, widzisz to światło przechodzące z maszyny na ekran… ale na żywo . Jest tutaj, ale jednocześnie znajduje się na wyższym poziomie. Teraz muszę być cicho, on zacznie mówić.

[Luis milczał przez kilka minut, a potem był w stanie przedstawić mi podsumowanie tego, co Mędrzec wyjaśniał im o swojej pracy].


A teraz, kiedy skończył mówić, co robisz?
Kobieta, która wcześniej towarzyszyła mi w tym pokoju, jest teraz przy mnie. Mówi do mnie. To ona zarządza tym miejscem.


A co ci mówi?
Tak… przypomina mi, że to jest moje miejsce pracy w świecie dusz i że to bardzo ważne, żebym przybywał tutaj na wezwanie. Mówi, że w nocy, kiedy śpię, przychodzę na tę stronę, aby otrzymać informacje i podzielić się moimi doświadczeniami z resztą mojej grupy. Ale tłumaczy mi, że dawno nie byłem… i że muszę to naprawić.


I dlaczego przestałeś tam chodzić podczas snu? Czy ci to wyjaśnia?
Mówi mi, że mój umysł fizyczny jest bardzo aktywny… z dużą ilością hałasu. Stres i niepokój, które odczuwam od dłuższego czasu, uniemożliwiają mi dotarcie tutaj... Mimo to są chwile, kiedy udaje mi się przybyć, ale przychodzę bardzo zmęczony i prawie nie zwracam uwagi na to, co mówią.


Co ma wspólnego stres z brakiem dostępu do tej przestrzeni?
Hałas umysłu, który nagromadziłem. Ten hałas oznacza, że ​​prawie cały czas snu spędzam prawie nieświadomie na płaszczyźnie astralnej, pochłonięty myślami i ziemskimi emocjami.


A w jaki sposób ona poleca spać, aby móc bez trudu tam trafić?
Uspokajać mój umysł. Ale ona wyjaśnia mi, że to nie tylko uspokojenie go tuż przed snem... że muszę się nauczyć się uspokajać go na co dzień. Każe mi się zrelaksować lub medytować… wszystko, co pomoże mi wyciszyć mój umysłowy hałas. To wystarczy.

 


Prądy astralne


Jak dowiedział się Luis, kiedy jesteśmy przesyceni gęstymi myślami i emocjami na planie fizycznym, zwykle wpływa to na nasze doświadczenia na innych planach. W rzeczywistości, kiedy jesteśmy w takim stanie, często zdarza się, że podczas gdy nasze ciało fizyczne śpi, nasze ciało astralne jest również prawie nieświadome na swoim poziomie, tak jakby w jakiś sposób spało między snami płynącymi z umysłu, nie zdając sobie sprawy z otoczenia. Jest to zwykle jeden z najczęstszych stanów, jakich doświadczamy podczas snu.

Kiedy jesteśmy w tym stanie, nasza wibracja staje się kluczowym aspektem. Wiemy, że płaszczyzna astralna ma różne podplany, od najwyższych do najgęstszych, a nasze półnieświadome ciało będzie przemieszczać się w kierunku miejsc, które najbardziej rezonują z jego wibracją, przyciągane przez takie prądy energii astralnej. Dm przykład. Jeśli pływałbyś na łódce na morzu, możesz próbować dopłynąć do celu lub być znoszony przez prądy, jeśli nie dasz rady wiosłować z powodu zmęczenia. Jednakże, jeśli zaśniesz na tej łódce, to prąd zniesie cię do dowolnego miejsca, a ty nie masz na to wpływu. Dlatego miejsca astralne, do których udajesz się w takim stanie, oraz istoty, z którymi się tam spotykasz, będą zależeć od twojej wibracji, a nie od twojej woli.

W różnych regionach świata astralnego są ludzie wszelkiego rodzaju, tak jak na Ziemi. Przyjaźni ludzie i miejsca, które mogą powitać cię nawet podczas snu (jak schroniska, o których mówił Idoia), miejsca odpoczynku i regeneracji (jak te, które widział Rocío) – te przypadki opisywane są w poprzednich częściach artykułu, oraz ludzie i przestrzenie o niskim poziomie wibracji. Oni są tym, co na Ziemi nazwalibyśmy „złym towarzystwem”. Na poziomie fizycznym nie mogą nas skrzywdzić, ale na poziomie energetycznym mogą jeszcze bardziej zwiększyć naszą gęstość emocjonalną.

Mając tego świadomość, łatwo sobie wyobrazić, że idealnym sposobem na pozytywne przebywanie na płaszczyźnie astralnej (nie tylko podczas snu, ale nawet gdy jesteśmy bezcieleśni) jest akumulowanie jak najmniejszej ilości gęstych wibracji w naszym codziennym życiu. Zwłaszcza negatywne emocje, takie jak nienawiść, zazdrość czy uraza, zwiększają tę gęstość, a także umysł pełen lęków i obsesyjnych myśli.

Wiem, że modyfikacja tego wszystkiego wymaga znacznej pracy osobistej. W rzeczywistości pozbycie się tego ciężaru, który moglibyśmy po prostu nazwać „cierpieniem”, jest częścią naszego planu życiowego. Nie jest konieczne eliminowanie wszystkiego, aby czuć się dobrze w astralu, ale ważne jest, aby stać się świadomym wszystkich emocji i myśli, które w nas dominują i generują w nas te różne wibrację.

Jedną z najprostszych rzeczy, które możemy zrobić przed pójściem spać i która pomoże nam zachować bezpieczeństwo podczas naszego pobytu w astralu, jest poproszenie naszego Przewodnika o pomoc. Wiemy, że chociaż nie może on ingerować w konsekwencje naszych wyborów płynących z wolnej woli, może nam pomóc, gdy go o to prosimy. Ponadto podczas niektórych sesji Mędrcy lub Przewodnicy wyjaśniali moim pacjentom, że przed snem wizualizują się wewnątrz kuli światła na kilka minut, z zamiarem pozostawienia tej kuli dla ochrony podczas snu. Rozumiem, że niektórym może się to wydawać dziwne, zbyt rytualne lub bezwartościowe, jednak ma to fundamentalne znaczenie, które pomaga nam zrozumieć wagę takiego zdarzenia.

Każda myśl, którą emitujemy z emocji i wizualizacji, tworzy realną formę na płaszczyźnie astralnej. Te formy lub elementy są tym, co najstarsi badacze nazywają „formami myślowymi” i są one odpowiedzialne na przykład za to, co ktoś o nas myśli lub jaką od nas otrzymuje ideę lub emocję, o której potem pomyślał lub ją wręcz odczuł. Otóż, kiedy wyobrazimy sobie tę sferę światła, skupimy się na niej spokojnie i z intencją, by nas chroniła, ta sfera stworzona na płaszczyźnie astralnej wokół naszego ciała będzie naprawdę nas chroniła. I większość psychoterapeutów, którzy wykorzystują techniki, podczas których pacjent zmienia płaszczyzny, techniki, takie jak takie jak regresje lub duchowe połączenia, każe pacjentom wizualizować tę kulę światła przed rozpoczęciem podróży dla ich własnego bezpieczeństwa.Częste wątpliwości co do tego, co się z nami dzieje podczas snuDlaczego nie mam snów albo ich nie pamiętam?

Wszyscy śnimy podczas snu. Sen ma różne fazy, jedna z nich nazywa się REM. To wtedy pojawiają się sny umysłu i kontakty duchowe, ponieważ jest to etap największej głębi. Jeśli obudzimy się w tej fazie, łatwiej będzie nam przypomnieć sobie, czego doświadczaliśmy. Jednak najczęstszą rzeczą podczas naturalnego przebudzenia jest zapominanie snów, ponieważ mózg uruchamia system, który jak filtr zapobiega utrwalaniu się snów w naszej pamięci. Dlatego nawet jeśli pamiętamy je po przebudzeniu, są najczęściej usuwane w ciągu kilku sekund.

Istnieją jednak różne techniki, które zwykle pomagają nam sny zapamiętać. Jedną z najprostszych jest na przykład ta opisana przez profesora psychiatrii z Harvardu Roberta Stickgolda, który zwraca uwagę, że powtarzanie kilka razy (przynajmniej trzy) frazy „dzisiaj zapamiętam moje sny” przed pójściem spać, daje mózgowi instrukcję ich zapamiętania. Rano zaraz po przebudzeniu i przed wstaniem z łóżka zapisujemy wszystko, co pamiętamy ze snu na kartce papieru, co pomaga go odtworzyć i naprawić pamięć krótkotrwałą.Jak odróżnić sen w umyśle od rzeczywistego doświadczenia na innych płaszczyznach?

W wielu przypadkach sny umysłu pojawiają się jednocześnie z rzeczywistymi kontaktami. Dlatego w tym samym doświadczeniu może być część mentalnego snu i prawdziwy kontakt z innymi planami. Istnieje kilka punktów, które mogą nam pomóc je rozróżnić:

- Czysto mentalne sny są bardzo trudne do przywołania po przebudzeniu, jednak rzeczywiste kontakty ze świata duchowego są zwykle zapamiętywane przez pewien czas.
- Uczucie, które pozostaje po przebudzeniu po prawdziwym kontakcie, to radość i spokój. Nawet jeśli nie pamiętasz, czego doświadczyłeś, budzisz się z tymi uczuciami.
- Kiedy łączymy się z naszymi bliskimi, zawsze przekazują nam przesłanie nadziei, przetrwania po śmierci, próbując w ten sposób przekazać nam spokój. W żadnym wypadku nie ma oskarżeń, cierpienia ani negatywnych elementów. Kiedy pojawiają się tego rodzaju nieprzyjemne lub bolesne doświadczenia, dzieje się tak dlatego, że był to czysto mentalny sen, który zawiera nasze świadome lub nieświadome myśli wytworzone przez traumę utraty.


Skąd mam wiedzieć, czego doświadczam podczas snu, jeśli go nie pamiętam?

Jeśli nie pamiętasz, czego doświadczyłeś podczas snu, jedną rzeczą, która może cię poprowadzić, jest obserwowanie rodzaju energii, emocji lub odczuć, z którymi się budzisz, nawet zanim twój fizyczny umysł zacznie to analizować.

Jeśli miałeś kontakt z bliskimi, Przewodnikami, Mędrcami lub otrzymałeś uzdrowienie, zwykle budzisz się w stanie wyciszenia, wyzwolenia lub wewnętrznej radości, nawet jeśli te doznania trwają tylko kilka minut.

Jeśli budzisz się z negatywnymi emocjami, czujesz się źle lub bardzo zmęczony (pomimo tego, że spałeś wystarczająco długo), to możliwe, że błąkałeś się bez celu po podplanach astralnych lub że twój umysł fizyczny pochłonął swoimi problemami całą część doświadczenia.Czy mogę udać się na plan astralny lub do świata duchowego bez snu?

Tak, możesz to zrobić na różne sposoby. Wszyscy mamy możliwość udania się do tych miejsc w dowolnym momencie, o ile wewnętrznie spełnione są niezbędne warunki. I wszyscy mamy tę zdolność, ponieważ, jak już wiecie, zamieszkujemy wszystkie nasze ciała i wszystkie płaszczyzny jednocześnie, więc po prostu musimy zmienić miejsce świadomości.

Na przykład niektóre rodzaje medytacji pomagają nam wyciszyć umysł fizyczny i naturalnie przenieść naszą świadomość do innych stanów. Z drugiej strony, techniki duchowego połączenia, takie jak sesje darśan lub hipnoza regresji z poprzedniego życia, również zabierają nas, w kierowany i naturalny sposób, do tych planów bez utraty naszej części fizycznej świadomości. Inne praktyki, takie jak podróże astralne lub świadome sny, również służą do łączenia się z tymi planami, chociaż wymagają więcej praktyki i mogą powodować zagubienie, jeśli nie są prowadzone przez specjalistów.

Wreszcie, dostęp do płaszczyzny astralnej można uzyskać sztucznie poprzez używanie substancji chemicznych. Odradzam jednak stanowczo ten sposób dotarcia do niej, ponieważ wibracje i świadomość, z jaką się do niej wówczas dociera, mogą generować poważne problemy emocjonalne i psychiczne.

Pożegnanie


Mam nadzieję, że ta seria artykułów pomogła wam zrozumieć wszystko, co dzieje się z nami podczas snu. Te doświadczenia pokazują nam po raz kolejny, że nasza rzeczywistość jest znacznie szersza niż to, co możemy postrzegać naszymi fizycznymi zmysłami. Ufam również, że te informacje przyczyniły się do poszerzenia wiedzy na temat naszej prawdziwej wielowymiarowej natury.

Joaquín Cámara

 

 

Joaquín Cámara, hiszpański psycholog i psychoterapeuta, autor bloga o życiu po życiu. Napisał bestsellerową książkę „Una vida infinita" ("Nieskończone życie"), która jet przetłumaczona na język polski, a w której szczegółowo wyjaśnia teorie wędrówki dusz i znaczenie naszego ziemskiego życia. Joaquín Cámara w ramach terapii psychospiritualnej stosuje technikę Life Between Lives (Życie między życiami) oraz Regresję Przeszłego Życia (Terapia de Vidas Pasadas) które pozwalają mu na to, by, jak twierdzi, pacjenci opisywali nie tylko dawne wcielenia, ale i pobyty na planach astralnych.

Tagi:

Joaquín Cámara ,  reinkarnacja ,  życie ,  po życiu , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót