Partner: Logo KobietaXL.pl

Bez względu też na wyznawaną przez nas religie, nasze przekonania czy kulturę, w której żyjemy – zdaniem mistyków – duchowe istoty są z nami, aby zapewnić nam więcej mądrości i ochrony.

Kim dokładnie są przewodnicy duchowi? Mallory Leone, uzdrowicielka pracująca z energiami tłumaczy, że „przewodnik duchowy” to niefizyczna istota przypisana do prowadzenia nas w celu osiągnięcia największego potencjału na Ziemi. I chociaż różne kultury mogą nazywać swoich przewodników różnymi imionami, wszystkich łączy niezwykłe podobieństwo.

Jak twierdzi Joaquín Cámara, hiszpański badacz życia po życiu - duchowi przewodnicy byli ludźmi takimi jak my: reinkarnowali się dziesiątki razy na Ziemi, eksperymentowali, popełnili błędy, posuwali się naprzód, aż nadszedł moment, kiedy byli w stanie nauczyć się wszystkiego, czego potrzebowali. Od tego momentu przestali reinkarnować się na Ziemi i kontynuowali swój rozwój, przechodząc od życia na niższej płaszczyźnie mentalnej do wyższej.

 

Nasz przewodnik duchowy jest zawsze blisko nas, uważny na to, co się z nami dzieje – uważa Joaquín Cámara. Zna nasz plan życia i wie, z czym się zmierzyliśmy i czego jeszcze nie przeżyliśmy. Jego zadaniem jest pomóc nam, prowadzić nas i chronić nas tak bardzo, jak to możliwe, bez ingerowania (i to jest bardzo ważne) w naszą wolną wolę. Główną wadą jest to, że zwykle nie zwracamy uwagi na jego sygnały, wskazówki, które wysyła nam, gdy ich potrzebujemy.

 

Mallory Leone widzi duchowe przewodnictwo w podobny sposób. Możesz myśleć o przewodnikach duchowych jako o świetlistych istotach, energii lub duszach, które dotarły na wyższy poziom.

Niektórzy uważają, że rodzimy się z zestawem swoich przewodników duchowych, którzy będą prowadzić nas przez całe życie, inni uważają, że mogą się oni zmieniać. Jedno jest pewne – są tutaj, by pomagać ludziom żyjącym na Ziemi, choć oni często nie mają o tym zielonego pojęcia.


Przemawiają do nas w snach, znakach i symbolach. Czasami te istoty wysyłają drobne wskazówki lub zostawiają okruchy informacji, które prowadzą do celu. Zwykle jednak jesteśmy skłonni uważać, że coś jest „dziełem przypadku”, :intuicją” czy „instynktem”.

Tymczasem to podpowiedzi od przewodników duchowych, którzy w ten sposób chronią nas przed cierpieniem, pomagają osiągnąć sukces czy wejść na właściwą drogę.
To oni pomagają nam podejmować trudne decyzje i często wprowadzą do naszego życia odpowiednich ludzi we właściwym czasie lub wysyłają wskazówki, że nadszedł czas, aby opuścić związek lub odsunąć od siebie złą energię.Kim są nasi przewodnicy? To może być nawet nasze „Wyższe Ja”, do którego zawsze mamy dostęp, które jest głęboko połączone z boskością i może łatwo przejrzeć wiele ziemskich rzeczy, które mogą stanąć na drodze boskiego rozumowania.

Wydaje się to niemożliwe? Joaquin Cámara pisze, że jesteśmy istotami wielowymiarowymi. Oznacza to, że jesteśmy w wielu wymiarach (planach) jednocześnie. Jeśli istnieje siedem planów, które występują w tym samym czasie, my również musimy być w tych siedmiu planach w tym samym czasie. Dlatego mamy różne ciała, w zależności od planu, na którym się znajdujemy. Każde z naszych ciał wibruje od gęściejszego do bardziej subtelnego: ciało fizyczne wibruje bardzo gęsto i dlatego żyje na planie fizycznym. Następnie mamy ciało astralne, które wibruje nieco wyżej niż ciało fizyczne i dlatego żyje na płaszczyźnie astralnej. I tak dalej. Wszyscy mamy je w tym samym czasie.

 

Przewodnikami duchowymi są również anioły i archanioły. Angelolodzy są zdania, że anioły są bezwyznaniowe i wiele osób otrzymuje od nich wiadomości, bez względu na to, w co wierzą.

Archaniołowie są potężnymi duchowymi postaciami, które mają swoje „specjalizacje”. Na przykład Archanioł Michał reprezentuje ochronę, odwagę i prawdę, więc możesz wezwać tę energię, kiedy tylko jej potrzebujesz.

Inne anioły mogą nie mieć określonego imienia i mogą być przypisane tylko do ciebie. Jeśli wyczujesz obecność anielską, możesz zapytać ich o imię i czego mogą cię tutaj nauczyć. Doreen Virtue to amerykańska pisarka i mówczyni motywacyjna. W 2017 roku nawróciła się na chrześcijaństwo, twierdząc, że zobaczyła Jezusa. Jest dyplomowanym psychologiem, napisała ponad 50 książek, w tym wiele na temat aniołów i ich sposobu komunikowania się z ludźmi.

 

Jej zdaniem, anioły mogą używać sekwencji liczb, aby zwrócić uwagę na ważne rzeczy.

Istnieją dobrze znane, konkretne anielskie liczby, na które mogą być szczególnym znakiem i przesłaniem. Więc kiedy widzisz te liczby na zegarze, w numerze telefonu, na tablicy rejestracyjnej, czy w jakimkolwiek innym miejscu, możesz mieć pewność, że anioły są wokół ciebie i wysyłają ci wiadomość – twierdzi Virtue.

Specjalną ochronę zapewniają nam też nasi zmarli bliscy.
Istnieje teoria, że ​​gdy ktoś umiera, jego duch wznosi się na wyższy poziom, gdzie może pozostać i pomagać ludziom na ich ziemskich ścieżkach.

Mogą to być krewni, których znaliśmy w tym życiu, ludzie lub przodkowie z poprzednich wcieleń oraz duchy, z którymi nasze dusze nigdy wcześniej nie miały kontaktu.
Kiedy uzyskujemy połączenie ze zmarłymi bliskimi, dobrze jest posłuchać ich rad, bo ich wiedza z innego poziomu znacznie przewyższa naszą, tu na Ziemi.


Wiele osób jednak ani nie widzi, ani wyczuwa i nie słyszy żadnego konkretnego przewodnika, ale zamiast tego sięga do wszechwiedzącej energii wszechświata. Jest to zbiorowe morze nieświadomej energii, która łączy nas wszystkich, duchowa energia źródłowa, która jest wszędzie wokół nas, a także w nas. Można nazwać to wszechświatem, duchem, źródłem, niektórzy nazywają ją bogiem. Bez względu jednak jak ją nazwiesz, zawsze możesz z niej pełnymi garściami czerpać.

Największym jednak problemem dla większości ludzi jest brak umiejętności słuchania sygnałów płynących od naszych duchowych przewodników, twierdzi Mallory Leone.
Twoi przewodnicy mogą wysyłać informacje za pośrednictwem pewnych książek, „przypadkowych” osób lub nauczycieli, których spotykasz na swojej drodze. Jeśli widzisz coś więcej niż kilka razy lub „przypadki” zdarzają się często, zwróć na to szczególną uwagę.
Wielu przewodników wysyła wiadomości w postaci liczb lub symboli. Możesz dostawać wiadomości we śnie, bo to jest bardzo częsta droga przekazu takich informacji.


Wiadomości i wskazówki mogą przychodzić w nieoczekiwany sposób. Dlatego warto być na nie otwartym i skupiać się na tu i teraz.
Sposobem na połączenie się z przewodnikami jest proces medytacji lub wizualizacji. Znajdź codziennie chwilę, by odpocząć w ciszy i wdzięczności do świata. Wsłuchaj się w siebie. Możesz naprawdę dostać wiele prostych odpowiedzi na pytania, które cię nurtują.

Rdzenne ludy wierzą, że trzymanie przewodników duchowych blisko serca jest świętą praktyką samą w sobie. Komunikuj się z nimi, pisząc do nich listy lub rozmawiając z nimi. - Możesz rozmawiać ze swoim przewodnikiem, kiedy tylko chcesz, on słucha cię w dowolnym momencie. Nie ma znaczenia, czy mówisz głośno, czy mentalnie. Nie ma też znaczenia, czy robisz to swoimi zdaniami lub odmawiając religijną modlitwę, on doskonale rozumie, co mu przekazujesz. I zawsze odpowie – uważa Joaquín Cámara.

Nie spodziewaj się jednak prostych odpowiedzi – trzeba zwracać uwagę na rożne sygnały, które są do nas wysyłane.

 

Po co nam te kontakty? Dla lepszego rozwoju tu na Ziemi, dla zrozumienia swojej sytuacji lub znalezienia najlepszego wyjścia z problemu.

 

Tagi:

Joaquín Cámara ,  smierć ,  reinkarnacja ,  przewodnik duchowy , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót