Partner: Logo KobietaXL.pl

Jak i przy innych świętach, kościół chciał wykorzenić ich pogańskie pochodzenie. Ustalono więc noc świętojańską na pamiątkę narodzin świętego Jana Chrzciciela, który zgodnie z Biblią miał urodzić się 24 czerwca, a święto tradycyjnie obchodzi się w wigilię jego narodzin. W dniu narodzin syna, ojciec Jana Chrzciciela, Zachariasz, nakazał rozpalić ogromne ognisko, które miałoby informować krewnych i znajomych, że jego potomek już przyszedł na świat. 

Tak więc, co roku od średniowiecza, aby uczcić narodziny syna Zachariasza, chrześcijanie rozpalają duże ogniska, aby uczcić świętego Jana Chrzciciela i swoją religię.

 

Pogańskie rytuały wiążące świętowanie przesilenia letniego jednak nie zostały do końca wykorzenione. Mają one związek zarówno z proszeniem o błogosławieństwo na nadchodzący rok zbiorów, jak i z miłością. 

W Polsce tradycyjnie obchodzimy Noc Kupały, co nie ma wbrew nazwie nic wspólnego z kąpielą w tym czasie. Ma ona związek z chrztem w wodzie, który odbył Jan Chrzciciel. Noc Kupały narzucona przez kościół miała zastąpić słowiańskie Sobótki, ale i u nas pozostały stare rytuały, przypominające że jest to ognia, wody, słońca i księżyca, urodzaju, płodności, radości i miłości. W tę noc panny puszczały wianki na wodę, a jeśli kawaler wianek  złapał miało to gwarantować szybkie zamążpójście. Poszukiwano też kwiatu paproci, a jego znalezienie gwarantowało pomyślność. Skoki przez ognisko miały gwarantować oczyszczenie i szczęście.Ezoterycy mówią, że ci, którzy twierdzą, że noc świętojańska jest jedną z najbardziej magicznych w roku, nie mylą się. To szansa, aby przyciągnąć do swojego życia całą dobrą energię kosmiczną, wystarczy wiedzieć, jak to zrobić. Oto lista magicznych rytuałów na tę magiczną noc:

Rytuał na spełnienie marzeń

Dokładnie o północy rozbijamy jajko i wlewamy do szklanki. W tym czasie wypowiadamy życzenia. Zostawiamy je na noc na parapecie. Rano wylewamy jajko do ziemi - kupujemy je w ogrodzie lub w doniczce z ziemią. 


Rytuał dla osiągnięcia dobrobytu

Wypisz na karce, co chcesz dostać. Zwiń ją w rulonik i włóż do wydmuszki z jajka. Szczelnie otwory zatkaj woskiem ze świecy. Jajko spal w świętojańskim ognisku.


Rytuał na zdjęcie klątwy

W tym rytuale, aby odpędzić od siebie wszystko, co złe, musisz mieć czarną świecę woskową. Napisz na kartce swoje imię. Zapal świeczkę  drewnianymi zapałkami o godzinie 12 w nocy,  spal kartkę mówiąc: „Niech całe zło odejdzie skąd pochodzi.” Popiół koniecznie wrzuć do wody.Rytuał, aby nie zabrakło ci nigdy pieniędzy

Do materiałowej torebeczki wrzuć liść laurowy i monetę. Torebkę zaszyj dokładnie o północy białymi nićmi. Włóż ją pod poduszkę jako amulet.


Rytuał, aby skończyły się problemy

Potrzebujesz ususzoną bazylie, rutę i krwawnik. Wymieszaj zioła razem i podpal w glinianej miseczce. W noc świętojańską okadź dokładnie każdy zakątek domu dymem, aby wszelkie problemy zniknęły. 


Rytuał, aby przyciągnąć miłość ukochanej osoby

Potrzebujesz dwie czerwone świece, które stawiasz zapalone obok siebie. Na karce zapisujesz imię ukochanej osoby, której miłość chcesz zdobyć. Kartkę zatapiasz w wosku lanym raz z jednej, raz z drugiej świecy. Po wystygnięciu wkładasz jako amulet pod poduszkę. 


Rytuał dla zdrowia

Dokładnie o północy umyj twarz zimną wodą, najlepiej w morzu, rzece czy strumieniu, ale możesz też zrobić to wodą z kranu. Do rana nie wolno ci spojrzeć w lustro, bo rytuał wówczas nie zadziała. 


Tagi:

rytuał ,  noc świętojańska , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót