Partner: Logo KobietaXL.pl

Księżyc jest satelitą ziemi i okrąża ją 13 razy w ciągu roku, co sprawia, że mam 13 księżycowych miesięcy, a każdy trwa 29 i pół dnia. W wielu kulturach uważano, że Księżyc ma wpływ na nasze życie, a jego fazy determinują różne zachowania i różne ich skutki.

 

Symbolicznie Księżyc reprezentuje żeńską podświadomość, przeszłość, rodzinę, żonę, matkę, emocje, korzenie. Rządzi znakiem Raka.

 

Nasi przodkowie wierzyli, że to Księżyc wyznacza rytm życia i trzeba żyć z nim w zgodzie. Ta wiara coraz częściej wraca i są tacy, którzy są przekonani, że Księżyc odgrywa istotną rolę i należy wiedzieć, co i kiedy powinniśmy robić, aby miało to dla nas pozytywny efekt. Wiedzą o tym doskonale ogrodnicy, którzy sadzą rośliny w określonym czasie.

 

Księżyc w nowiu

 

To bardzo krótki czas, kiedy księżyca nie widać, trwa zaledwie 2 lub 3 dni. Jest idealny dla medytacji, stosowania głodówek, warto wtedy rzucać nałogi, bo jest to dobry początek. Jest to czas przycinania chorych drzew i włosów, bo rosną szybciej. Nie jest natomiast z tego powodu wskazana depilacja.

 

Jest to też moment na zmianę swojego życia i odkrywania nowych miejsc w świadomości.

 

Pierwsza kwadra

 

Trwa około 13 dni. To czas na zabiegi rewitalizacyjne wszelkiego typu. Jest to moment otwierania kont w banku, szukania pracy, brania kredytów, inwestycji, kupowania, sprzedaży. Jest to czas na umowy i ważne negocjacje, partnerstwo.

 

W tym czasie nie należy jednak prowadzić żadnych zabiegów w ogrodzie.

 

Pełnia

 

Trwa zaledwie kilka godzin, ale jest bardzo ważna. Nie należy wówczas przeprowadzać zabiegów, bo rany bardziej krwawią. Ludzie robią się agresywni, wzrasta ilość przestępstw, odzywają się choroby psychiczne. Ale jest to doskonały czas na zbieranie ziół leczniczych. Wierzący w magię odprawiają zaklęcia, bo istnieje przekonanie, że to co zaczyna się na 6 godzin przed pełnią i 6 godzin po niej jest bardzo skuteczne.

 

Czwarta kwadra

 

To najlepszy czas na działanie. Idealnie jest wtedy rozpocząć dietę, bo odchudzanie będzie bardziej skuteczne. To też doskonały czas na detoks lub eliminowanie pasożytów, usuwanie brodawek, leczenia blizn, zabiegi dentystyczne.

 

Jest to czas sadzenia drzew, krzewów, kwiatów, usuwania chwastów i szkodników.

 

To też czas, w którym najlepiej zakończyć związek miłosny. Idealny moment na założenie firmy.

 

A tu znajdziecie kalendarz księżycowy

 

źródło http://entremujeres.clarin.com/astrologia/fases-luna-lunar-afecta-vida-consejos-carolina-goldsman_0_1334274268.html

Tagi:

księżyc ,  fazy księżyca ,  biała magia , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót