Partner: Logo KobietaXL.pl

Kto chciałby stracić ukochaną osobę, zachorować lub żyć w biedzie i wykluczeniu? Oczywiście nikt. Jeśli trzymamy się ziemskiej perspektywy, wszystko wydaje się nieuporządkowane, a przede wszystkim niesprawiedliwe – pisze hiszpański psycholog, badacz życia po życiu, autor książki „Niekończone życie” Joaquín Cámara (tłumaczenie Magdalena Gorostiza). Oto jego teoria:

Warto jednak wyjść poza to, co możemy zobaczyć fizycznie. Jeśli pójdziemy o krok dalej i kontemplujemy życie fizyczne z duchowej perspektywy, w tym momencie możemy odkryć głęboki porządek i olbrzymie znaczenie wszystkiego, co nam się tutaj przytrafia, nawet w najdrobniejszych szczegółach. Przyjmowanie perspektywy duchowej nie ma nic wspólnego z religią ani ślepą wiarą w zrządzenie losu. Mozolne wspinanie się po to, by osiągnąć taką perspektywę jest aktem świadomości, który każdy musi wykonywać we własnym tempie i który pomaga nam odróżnić rzeczywistość od fałszu we wszystkich obszarach życia.

Podczas duchowych regresji i sesji darśanu, które prowadzę z moimi pacjentami, zawsze pokazują są nam pewne fundamentalne aspekty, które pomagają zrozumieć życie na Ziemi z wyższego poziomu i są bliżej prawdy. W tym artykule zebrałem siedem punktów, które wydają mi się najważniejsze w osiągnięciu tego zrozumienia.


.

1. Wszystkie sytuacje, których doświadczasz na Ziemi, mają głębokie znaczenie
Od najważniejszych sytuacji po te, które mogą wydawać się nieistotne, wszystko dzieje się w twoim życiu w jasno określonym celu. I chociaż nie możesz go często zrozumieć z fizycznego punktu widzenia, jako dusza wykonujesz odpowiednią pracę, którą masz do zrobienia w tym życiu na Ziemi.2. To ty zaplanowałeś swoje życie na Ziemi
Ze świata duchowego, zwanego także płaszczyzną mentalną, zawsze planujemy życie, którego będziemy doświadczać na Ziemi. Znowu jest to coś, co z czysto fizycznego punktu widzenia może być niezrozumiałe, a nawet może brzmieć absurdalnie, ale na poziomie duchowym jest to koncepcja kluczowa.

Decydując się na inkarnację na Ziemi z wyższych planów, robimy to z określonymi celami, które pomagają nam ewoluować. Dlatego przed przybyciem do tego fizycznego świata, planujemy nasze ludzkie życie. Mamy w tym pomoc i udział różnych istot: naszego Przewodnika, innych Przewodników odpowiedzialnych za wykonanie tego zadania i w niektórych przypadkach Mędrców, którzy nadzorują całe planowanie. Nie jesteśmy więc nigdy sami wybierając nasze życie na Ziemi, ale Mędrcy i Przewodnicy nam towarzyszą i doradzają nam w trakcie całego procesu. Tam, na wyższym planie duchowym, wiemy, że jesteśmy nieśmiertelnymi istotami i że nasze życie na Ziemi jest czymś szczególnym, ograniczonym w czasie. Stamtąd nie odczuwamy strachu, cierpienia ani przywiązań, więc te uczucia nie wpływają na nasze decyzje. Dlatego podczas planowania dążymy do uzyskania możliwie najlepszej nauki i do tego dobieramy sytuacje, które najbardziej jej sprzyjają.

Kiedy pacjenci uzyskują dostęp do swoich wspomnień dotyczących planowania życia podczas regresji, możemy zobaczyć, jak wszystko jest starannie wybierane. Nie tylko sytuacje, ale także ludzie, którzy będą w twoim życiu, twoja płeć,inteligencja, zdolności, a nawet wygląd fizyczny. Nic nie jest pozostawione przypadkowi.3. Wszystko, co ci się przydarza, jest dla ciebie
Kiedy inkarnujemy się na Ziemi, nasz plan życia zacznie się rozwijać. Dlatego wszystkie sytuacje, wszystko, co ci się przydarzy, jest dla ciebie. Bardzo często umysł ludzki szuka przyczyny swoich problemów na zewnątrz: obwiniając innych, czekając, aż inni się zmienią, lub żałując, że sytuacje są inne niż te, które mają miejsce. Ale one nie mogą być inne - to wy musicie stać się świadomi w takich sytuacjach i działać z poziomu tej świadomości. One są konieczne dla waszej ewolucji.

Mistrz Eckhart Tolle pięknie podsumował to, mówiąc: „Życie stawia na naszej drodze doświadczenia, których potrzebujemy do ewolucji naszej świadomości. Skąd wiesz, czy jest to doświadczenie, którego potrzebujesz? Ponieważ jest to doświadczenie, którego doświadczasz w tej chwili.”4. Zawsze mamy wolną wolę
Kiedy inkarnujemy się na Ziemi i zaczynamy przeżywać doświadczenia, które zaplanowaliśmy, zawsze mamy swobodę podejmowania decyzji. To jest właśnie łaska tego doświadczenia. Gdybyśmy przybyli bez tej zdolności, ewolucja na tej płaszczyźnie byłaby znacznie mniejsza. To właśnie dzięki wolnej woli uczymy się, rozwijamy, a także gromadzimy karmę (działania, które generują cierpienie i które będziemy musieli zrównoważyć w tym samym życiu lub w innej reinkarnacji).5. Odpowiedzialność jest indywidualna
Jesteś odpowiedzialny za swoje czyny, zarówno wobec siebie, jak i wobec innych. W regresach pacjentów obserwujemy, że nie ma znaczenia, że ​​to ktoś inny kazał ci skrzywdzić inną osobę lub że ktoś manipuluje tobą, abyś brał udział w złych czynach wymyślonych przez innych. Jeśli jesteś świadomy tego, co robisz nawet w minimalnym stopniu, jesteś odpowiedzialny za swoje czyny. I to jest bardzo ważne, aby wziąć to pod uwagę we wszystkich dziedzinach życia na Ziemi.6. Fizyczne doświadczenie jest wyjątkowe
Chociaż nasza prawdziwa natura jest duchowa, podobnie jak nasz docelowy dom, fakt, że zdecydowaliśmy się inkarnować na Ziemi, wynika z tego, że doświadczenia, które możemy tu zdobyć, są wyjątkowe. Życie fizyczne oferuje nam niezwykłe możliwości uczenia się i szybszej oraz bardziej głębokiej ewolucji.
W wielu regresach mogliśmy zobaczyć, że Ziemia jest jednym z najbardziej złożonych i trudnych miejsc, w jakich możemy być. To właśnie nadaje temu pobytowi tak wielką wartość ewolucyjną.7. Jesteśmy jednością
Wszystkie istoty ludzkie na Ziemi są duszami. Dusze inkarnowane w ciałach fizycznych próbują pomagać nam wypełnić nasz duchowy plan. Możemy mieć ogromną wiedzę o wyższych planach duchowych, ale jeśli tego nie rozumiemy, praktycznie niczego nie rozumiemy.

Ktokolwiek odwiedza cię, jest duszą. Twój partner, twoje dziecko jest duszą. Osoba, która ucieka ze swojego kraju, próbując przetrwać głód lub wojnę, jest duszą. Osoby o orientacjach innych niż twoja, osoby wyznające inne przekonania, religie, są duszami. I każda dusza jest projekcją Boga, Jedności. Za każdym razem, gdy naszym zachowaniem promujemy nienawiść, pogardę i odrzucenie drugiej osoby, nie tylko zapominamy, kim jesteśmy, ale opóźniamy swoją duchową ewolucję i ewolucję wszystkich innych, którzy nas otaczają.

Joaquín Cámara

https://circulodebusqueda.wordpress.com/2020/09/13/siete-puntos-esenciales-para-entender-tu-vida-en-la-tierra/

 

Joaquín Cámara, hiszpański psycholog i psychoterapeuta, autor bloga o życiu po życiu. Napisał bestsellerową książkę „Una vida infinita" ("Nieskończone życie"), która nie jest przetłumaczona na język polski, a w której szczegółowo wyjaśnia teorie wędrówki dusz i znaczenie naszego ziemskiego życia. Joaquín Cámara w ramach terapii psychospiritualnej stosuje technikę Life Between Lives (Życie między życiami) oraz Regresję Przeszłego Życia (Terapia de Vidas Pasadas) które pozwalają mu na to, by, jak twierdzi, pacjenci opisywali nie tylko dawne wcielenia, ale i pobyty na planach astralnych.

 

 

 

Tagi:

Joaquín Cámara ,  reinkarnacja ,  życie po życiu , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót