Partner: Logo KobietaXL.pl

Ale niezależnie od etykiety zawsze odnosimy się do tego samego: do istoty bardziej rozwiniętej niż my, która zwracam uwagę na nasze życie. W tym artykule opiszę kim są Przewodnicy Duchowi i rozwiążę niektóre z wątpliwości, które zwykle rodzi to pytanie – pisze Joaquín Cámara.

 

Joaquín Cámara to hiszpański psycholog i terapeuta, badacz życia po śmierci i życia między życiami. Oto jego teoria dotycząca Przewodników Duchowych:

 

 

 

Kim są Duchowi Przewodnicy?

 

 

Jeśli przeczytałeś poprzednie artykuły (dla niezorientowanych polecamy lekturę „10 najważniejszych idei życia po życiu”), wiesz już, że ci z nas, którzy w tej chwili reinkarnują się w świecie fizycznym, znajdują się w cyklu ewolucji jako dusze, które przechodzą przez trzy miejsca lub płaszczyzny:

 

- płaszczyzna fizyczna (gdzie teraz jesteśmy)

- płaszczyzna astralna (pierwsze miejsce, do którego udajemy się po śmierci)

- niższy poziom mentalny lub świat duchów (nasz duchowy dom).

 

Po spędzeniu czasu na niższej płaszczyźnie mentalnej wybieramy nasze następne życie na Ziemi i reinkarnujemy się znowu tutaj, aby kontynuować eksperymentowanie, naukę i ewolucję. Dlatego nie mamy dostępu do wyższych planów, ale kontynuujemy pobyt na tym kole reinkarnacji przez trzy niższe plany. Nadejdzie czas w naszej ewolucji, kiedy nie będziemy już musieli wracać na Ziemię, więc będziemy nadal wspinać się na cztery wyższe plany, do których jeszcze nie mamy dostępu.

 

Duchowi Przewodnicy byli ludźmi takimi jak my: reinkarnowali się dziesiątki razy na Ziemi, eksperymentowali, popełnili błędy, posuwali się naprzód, aż nadszedł moment, kiedy byli w stanie nauczyć się wszystkiego, czego potrzebowali. Od tego momentu przestali reinkarnować się na Ziemi i kontynuowali swój rozwój, przechodząc od życia w niższej płaszczyźnie mentalnej do wyższej.

 

Na tej wyższej płaszczyźnie mentalnej jej mieszkańcy nadal pracują i ewoluują na wyższych poziomach. Tam każda dusza wybiera pracę, która najlepiej odpowiada jej zainteresowaniom, a wśród tych „zawodów” część dusz stanie się Duchowym Przewodnikiem dla mniej rozwiniętych istot.

 

 

 

Formacja Przewodników Duchowych

 

 

Kiedy wysoka dusza decyduje się poświęcić się byciu Przewodnikiem, rozpoczyna specjalne „szkolenie”, tak jak robimy to na Ziemi, kiedy chcemy poświęcić się zawodowo jakiemuś zajęciu wymagającemu nauki. Podczas praktyk Przewodnicy otrzymują nauki od mędrców lub mistrzów, a także dołączają do przewodników ekspertów, aby uczyć się poprzez obserwację.

 

W przypadku niektórych regresji, które przeprowadziłem, pacjenci mogli zobaczyć Przewodników Duchowych i opowiadają o ich roli.

 

Poniższy fragment należy do prawdziwej regresji; tutaj pacjentka właśnie widziała, jak umarła w poprzednim życiu i jak opuściła plan astralny, aby udać się do świata duchowego przez słynny tunel ze światłem na końcu.

 

 

 

Joaquín: Gdzie teraz jesteś?

Pacjentka: przeszłam przez światło... teraz wszystko jest bardzo białe, czuję dużo spokoju...

J: Czy widzisz tam kogoś?

P: Nie…wszystko jest nadal bardzo jasne…ale czuję, że ktoś jest blisko…tak, widzę to, to mój Przewodnik [uśmiecha się]

J: Jaki jest?

P: Jest…bardzo wysoki, starszy…promieniuje dobrym światłem. Nie jest osobą taką jak my, chociaż ma kształt osoby, ale jest inny...

J: Powiedz mi, co się dzieje

P: Przytulamy się. To mnie uspokaja…czuję całą jego energię…to coś więcej niż uścisk, jakbyśmy się połączyli w jedność…to uczucie, którego nie mogę wyrazić słowami… czuję dużo miłości [spędzają kilka sekund przytulając się ]

J: Czy on ci coś mówi?

P: Tak, mówi do mnie swoim umysłem, to nie są słowa... mówi, żebym była spokojny, że wszystko w porządku, że dobrze sobie radziłam w tym życiu...Jestem już w domu.

J: Czy widzisz coś jeszcze wokół siebie?

P: Tak, światło jest już mniej intensywne, w oddali widzę wielu ludzi zbliżających się do mnie, ale nadal nie wiem, kim oni są [później zobaczy, że to była jej duchowa rodzina]. I jest…jest ktoś obok mojego Przewodnika, inna istota ze światła, ale on nic nie mówi, tylko uśmiecha się do mnie z wielką miłością.

J: Zapytaj swojego Przewodnika, kim jest ta istota, która mu towarzyszy.

P: Wyjaśnia mi, że jest też Przewodnikiem, ale nie moim… mówi, że się uczy…Nie wiem, o co mu chodzi. Ludzie, którzy byli daleko, są już blisko mnie… Znam ich! Jedną z nich jest moja mama [wzrusza się]… przytulamy się.

 

 

W tym fragmencie możemy zobaczyć, jak Przewodnikowi mojej pacjentki towarzyszył inny Przewodnik, który poświęcił się obserwowaniu, jak przyjął ją po przybyciu do świata duchowego i jak będzie jej później towarzyszył na tym planie.

 

Kiedy Przewodnik jest gotowy, Mędrcy przydzielają mu osobę, której będzie musiał towarzyszyć podczas pobytu na Ziemi i przejścia przez płaszczyznę astralną i mentalną. Przewodnik będzie tym, który jej pomoże, zainspiruje ją i spróbuje poprowadzić ją do realizacji planu życia w świecie fizycznym. Podczas pierwszych prac ten przewodnik będzie miał przełożonego aby upewnić się, że wszystko jest zrobione we właściwy sposób. Wreszcie, gdy Przewodnik jest wystarczająco doświadczony, może pracować sam. Ponadto, gdy ty sam posuniesz się naprzód i udoskonalisz swoją pracę, możliwe jest, że do tego samego Przewodnika zostanie przydzielonych kilka osób, które reinkarnowały na Ziemi w tym samym czasie.

 

 

 

Osobowość Przewodników

 

 

Podczas pobytu na Ziemi każdy z nas ma określoną osobowość. Ta osobowość w dużej mierze odpowiada naszemu fizycznemu umysłowi, ale jest też część (najczęściej nieświadoma), która należy do duszy, tak że kiedy zmieniamy wcielenie, część osobowości odpowiadająca umysłowi umiera, ale nasza osobowość jako duszy pozostaje i wzrasta, ponieważ umysł już tego nie ogranicza.

 

Jeśli nasza dusza ma swoją własną osobowość w świecie duchów, Duchowi Przewodnicy również ją mają. Jednak osobowości dusz są znacznie wyższe niż osobowości ciał fizycznych, ponieważ nie rządzą nimi żadne ego ani negatywne emocje.

 

Podczas regresji lub sesji darśan (darśan to sytuacja przebywania w bezpośredniej obecności świętej osoby lub bóstwa, gdy u wiernego zachodzi otwarcie skutkujące doświadczaniem pozytywnego wpływu, jaki wywiera na hindusa sama obecność świętej postaci. W Indiach, po udaniu się do świątyni (mandir) by zobaczyć bóstwo (dewa) reprezentujące boga w jakiejkolwiek formie, mówi się, że otrzymałeś darśan tegoż boga. Darśan może również odnosić się do wizji bóstwa, której doświadcza osoba, jak również do faktycznego indywidualnego widzenia z przewodnikiem duchowym (guru, aćarja itd.) - red.), bardzo ciekawe jest obserwowanie, jak każdy Przewodnik ma swoją własną osobowość i sposób działania. Chociaż wszyscy podążają za podobnymi wzorcami, każdy z nich niesie doświadczenie na swój własny sposób i wyraża się w inny sposób, kierując się swoim „przewodnictwem”.

 

A oto wyznania pacjentów, którzy spotkali swojego Przewodnika podczas regresji:

 

 

 

„To naprawdę zabawne…śmiejemy się…teraz pamiętam, że zawsze tak jest. Lubi rozwikływać trudne rzeczy, chce przede wszystkim dobrze się bawić, rozumieć to, co pozytywne ”.

 

„Jest bardzo kochający…przekazuje dużo miłości i zrozumienia. Czuję, że naprawdę mnie rozumie, że wie, przez co przeszłam. To bardzo słodka istota…przekazuje mi poczucie spokoju ”.

 

„Czuję od niego dużo miłości, ta miłość mnie otacza…ale jest trochę smutny. Wiem, że schrzaniłem życie, które właśnie porzuciłem, a on też o tym wie i mi współczuje ”.

 

„Mówi do mnie z wielką sympatią, ale bardzo dosadnie, jest bardzo bezpośredni. Mówi, że trzeba mi mówić bardzo wyraźnie i mówi mi w ten sposób, jasno. Mówi, że jest mu przykro, że jest tak poważny, ale tylko w ten sposób się obudzę ”.

 

 

 

Jak widać, wszyscy Przewodnicy wyrażają absolutną miłość i zrozumienie; Jednak niektórzy mają większe poczucie humoru, inni są bardziej bezpośredni, inni działają w sposób poważniejszy lub bardziej rygorystyczny, ale zawsze, bez wyjątku, traktują nas w taki sposób, w jaki uważają, że będzie nam najbardziej służył naszej ewolucji .

 

 

 

Wygląd naszego przewodnika

 

 

W niższym świecie duchowym wszyscy mamy określony kształt, podobny do postaci ludzkiej, tylko jaśniejący światłem. Przewodnicy Duchowi należą do wyższego poziomu, więc mogą przyjąć dowolną formę. Kiedy osoba dezinkarnuje się i osiąga niższą płaszczyznę mentalną, jego Przewodnik zazwyczaj przyjmuje ją i wita tam jako pierwszy i w tym celu przyjmuje postać, którą uważa za najbardziej odpowiednią. Ogólnie rzecz biorąc, ta forma będzie najbardziej pomagała nowo przybyłemu, najmniej go przerażała lub jest taka, z którą jest najbardziej zaznajomiony.

 

To wyjaśnia, dlaczego po śmierci są ludzie, którzy widzą, jak Budda (jeśli są buddystami), Jezus (jeśli są chrześcijanami), Dziewica Maryja lub jakikolwiek święty, którego są wielbicielami, przychodzą, aby ich przyjąć. Są nawet dzieci, które zostały powitane przez swojego ulubionego superbohatera. W rzeczywistości to zawsze twój Przewodnik przybiera inną formę, dostosowaną do twoich przekonań. Ci, którzy nie mają silnych przekonań religijnych lub duchowych, mogą bezpośrednio zobaczyć swojego Przewodnika w prawdziwej formie bytu światła. Jakkolwiek to widzą, gdy osoba jest już przystosowana do świata duchowego, Przewodnik pokaże jej swój prawdziwy wygląd.

 

 

 

Proś, mów lub módl się do naszego Przewodnika

 

 

Nasz Przewodnik Duchowy jest zawsze blisko nas, uważny na to, co się z nami dzieje. Zna nasz plan życia i wie, z czym się zmierzyliśmy i czego jeszcze nie przeżyliśmy. Ich zadaniem jest pomóc nam, prowadzić nas i chronić nas tak bardzo, jak to możliwe, bez ingerowania (i to jest bardzo ważne) w naszą wolną wolę. Główną wadą jest to, że zwykle nie zwracamy uwagi na jego sygnały, wskazówki, które wysyła nam, gdy ich potrzebujemy.

 

Możesz rozmawiać ze swoim Przewodnikiem, kiedy tylko chcesz, on słucha cię w dowolnym momencie. Nie ma znaczenia, czy mówisz głośno, czy mentalnie. Nie ma też znaczenia, czy robisz to swoimi zdaniami lub odmawiając religijną modlitwę, on doskonale rozumie, co mu przekazujesz. I zawsze odpowie.

 

Oczywiście twój Przewodnik nie będzie rozmawiał z tobą przez zwykłe mechanizmy (nie usłyszysz jego głosu w twojej głowie), ale spróbuje to zrobić w inny sposób. Dlatego też, kiedy rozmawiasz ze swoim Przewodnikiem, aby poprosić o pomoc lub radę, zwróć szczególną uwagę na minuty, a nawet dni po jakiejkolwiek wskazówce lub sygnale, które może ci wysłać: intuicja lub impuls w tobie, rada przyjaciela, a nawet inne, piosenka, przekaz reklamowy, a książka, sen – to wszystko może dać ci odpowiedź, pokazać ci drogę. Głównym problemem komunikacyjnym, jaki mamy z naszym Przewodnikiem, jest to, że rozmawiamy z nim i oczekujemy natychmiastowej i jasnej odpowiedzi, a to rzadko się tak zdarza. Musimy zwracać uwagę na otoczenie, pozostając w kontakcie z wnętrzem. Oczywiście możesz poprosić go o pomoc, kiedy tylko będziesz jej potrzebować. Nie może ingerować w twoją wolną wolę, ale jeśli go poprosisz, ma większe szanse na pomoc w tym, o co prosisz. Pomoc ta może nie być tym, o czym myślałeś, że akurat tego potrzebujesz, ale z pewnością dostaniesz dokładnie to, co naprawdę jest przydatne.

 

Możliwe jest również połączenie i komunikowanie się ze swoim Przewodnikiem poprzez duchową regresję lub sesję darśan. Te techniki psychospirytualne, wykonywane poprzez hipnozę lub głęboką relaksację, pomagają wyeliminować większość zakłóceń, które generuje nasz fizyczny umysł.

 

 

Joaquín Cámara

https://www.triom.es/guiasespirituales/

 

 

 

Joaquín Cámara, hiszpański psycholog i psychoterapeuta, autor bloga o życiu po życiu. Napisał bestsellerową książkę „Una vida infinita" ("Nieskończone życie"), która nie jest przetłumaczona na język polski, a w której szczegółowo wyjaśnia teorie wędrówki dusz i znaczenie naszego ziemskiego życia. Joaquín Cámara w ramach terapii psychospiritualnej stosuje technikę Life Between Lives (Życie między życiami) oraz Regresję Przeszłego Życia (Terapia de Vidas Pasadas) które pozwalają mu na to, by, jak twierdzi, pacjenci opisywali nie tylko dawne wcielenia, ale i pobyty na planach astralnych.

 

Tagi:

Joaquín Cámara ,  reinkarnacja ,  życie po życiu ,  przewodnicy duchowi ,  smierć , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót