Partner: Logo KobietaXL.pl

Ezoterycy już wiedzą, co ma nam dać powodzenie w nadchodzącym roku. Każdy, ich zdaniem,  może sam sobie je zapewnić, robiąc własną butelkę obfitości, pod warunkiem oczywiście, że w magiczne rytuały wierzy. Podstawą jest kamień kwarcu i liście laurowe, co ma swoje magiczne uzasadnienie.


Pochodzenie samej butelki obfitości nie jest zbyt jasne, ale wiadomo, że w wielu kulturach używano jej, aby przyniosła bogactwo. Ma zapraszać dobrobyt do domu - zarówno do portfela i do spiżarni. Nie musi być to stricte butelka, w Chinach na przykład używa się w tym celu wazonów.

Aby zrobić taką butelkę wedle magicznych rytuałów, potrzebujemy szklane naczynie, zwężone na górze. Jest to bardzo istotne, bo symbolizuje wejście bogactwa i jego przybycie, ale też utrudnioną drogę jego odejścia.

Ezoterycy na przyszły rok polecają przede wszystkim liście laurowe. Cudowne moce liści laurowych są znane w białej magii, ale nie tylko. Rzymianie uważali, że nie spadnie żadna choroba, nie pojawi się diabeł ani nie uderzy piorun w miejscu, w którym stoi drzewko laurowe i nazywali je dobrym aniołem. Kiedyś wieszano liście laurowe przy wejściu, a stary rytuał głosi, że pozostawione pod łóżkiem przyniosą dobrobyt i oczyszczą dom ze złej energii.


Polecany są też kryształy kwarcu. Kwarc, według ezoteryków, poprzez przywrócenie równowagi energetycznej pozwalają nam rozwinąć nasz prawdziwy potencjał jako istot ludzkich. Dzięki tym minerałom możemy odkryć tkwiące w nas zdolności, ale ukryte pod warstwami blokujących je emocji, takich jak bezradność, ból, smutek, porażka, a nawet choroba. Kwarc ma uwalniać od złych rzeczy.

 

Czego więc potrzebujemy do rytuału dostatku i miłości 2021?

1 szklana butelka z pokrywką

7 ząbków czosnku

7 liści laurowych

kilka małych kryształów kwarcu, najlepiej w różnych kolorach


Wypisujemy swoje życzenia na rok 2021 ręcznie na kartce papieru, a następnie wkładamy wszystko do butelki, którą zamykamy. Butelkę zakopujemy w doniczce z kwiatkiem w domu lub w ogrodzie.

Jak twierdzą ezoterycy, powodzenie w nadchodzącym roku mamy zapewnione!


Tagi:

rytuał ,  butelka obfitości ,  magia , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz