Partner: Logo KobietaXL.pl

Wśród badaczy zajmujących się życiem po życiu, takich jak Raymond Moody, Elisabeth Kübler-Ross czy Michael Newton, jest Joaquín Cámara, hiszpański psycholog i psychoterapeuta, stosujący terapię regresywną. Oto jego teoria na temat temat terapii, Regresji Przeszłego Życia:

 

Regresja Przeszłego Życia (Terapia de Vidas Pasadas po hiszpańsku, my będziemy używać skrótu RPŻ -red.) opiera się na idei przetrwania naszego prawdziwego Ja po fizycznej śmierci. Kiedy fizycznie odchodzimy, nasza esencja nadal żyje w świecie duchowym, skąd reinkarnuje się po raz kolejny w fizyczne ciało i wraca na Ziemię.

 Różne życia fizyczne, których doświadczyliśmy, mają wpływ na nasze obecne życie. Zatem istnieją problemy psychologiczne, emocjonalne lub związane z relacjami, które zostały wygenerowane i rozwinięte w innym życiu, a obecnie konfrontujemy się z nimi ponownie, aby je przezwyciężyć i móc ewoluować dalej.

 Jednym z głównych badaczy RPŻ jest psychiatra Brian Weiss, były dyrektor szpitala Mount Sinai w Nowym Jorku, a obecnie honorowy przewodniczący Wydziału Psychiatrii. Jak zapewnia Weiss, choć był bardzo zainteresowany rozwiązywaniem problemów psychicznych swoich pacjentów, nigdy nie zajmował się takimi tematami jak reinkarnacja. Podczas swoich sesji często stosował hipnozę regresywną, powszechne narzędzie w psychoterapii do odblokowania traum i emocji z dzieciństwa i młodości. Podczas jednej z sesji, pacjent, który był pod wpływem hipnotycznej sugestii, zaczął przypominać sobie historię z innego czasu, z czegoś, co wydawało się innym życiem. Brian Weiss był tym bardzo zaskoczony, ale kontynuował badanie pacjenta, który szczegółowo opisał poprzednie życie. Objawy pacjenta zaczęły ustępować, co nie zdarzyło się przy stosowaniu konwencjonalnej psychoterapii, dlatego dr Weiss zaczął pogłębiać ten rodzaj interwencji u nowych pacjentów, uzyskując bardzo zachęcające wyniki w zakresie poprawy sytuacji emocjonalnej pacjentów i ich rozwoju życiowego.

 W wyniku wieloletniej psychoterapii Weiss usystematyzował proces, który należy realizować, aby psychoterapeuci mogli rozwijać RPŻ ze swoimi klientami. Opublikował liczne książki o swoich doświadczeniach, wśród których są m.in. „Wiele żyć, wielu nauczycieli” i „ Orędzia mędrców ”, obie stały się bestsellerami na całym świecie. Dzięki swoim pacjentom Brian Weiss mógł zagłębić się w funkcjonowanie świata duchowego, proces reinkarnacji i podstawy życia fizycznego. Oto niektóre ze stwierdzeń, które Weiss usłyszał od swoich pacjentów podczas hipnozy i które są zebrane w jego książkach:


„Naszym zadaniem jest uczyć się. Dzięki wiedzy możemy odpocząć."

 

Kiedy już się nauczymy, wracamy, aby uczyć i pomagać innym ”.

 

„Często wracamy z tymi samymi ludźmi, tylko w różnych rolach ”.


„Nagrodą nie jest robienie rzeczy, ale robienie ich nie oczekując niczego w zamian, robienie dobra bezinteresownie ”.


„Karma oznacza równowagę. Wszystko musi być zrównoważone. Natura jest zrównoważona ”.


„Kiedy nie potrzebujemy już reinkarnacji, kiedy nauczyliśmy się wszystkiego, odrobiliśmy nasze lekcje i spłaciliśmy długi, mamy wybór. Możemy dobrowolnie powrócić na Ziemie, aby pomagać lub pozostać po drugiej stronie i pomagać stamtąd ”.Jednym z narzędzi, których używam podczas terapii psychospiritualnej, jest właśnie RPŻ, oparta na procesach badanych przez dr Briana Weissa, która pozwala nam zagłębić się w problemy, z którymi aktualnie boryka się klient i których nie udało się ich rozwiązać za pomocą tradycyjnej psychoterapii.


Jako przykład podam jeden z moich ostatnich przypadków. Była to 31-letnia ekonomistka, która zgłosiła silne uczucie samotności, które towarzyszyło jej przez całe życie. Mimo dużej rodziny i zdrowego związku to uczucie nie zniknęło. Po dokładnej ocenie przypadku podczas pierwszej sesji, już podczas drugiej rozpoczęliśmy RPŻ. Po wejściu w regresywną hipnozę kobieta, zaczęła żyć jako rolniczka na wsi w Stanach Zjednoczonych na początku XX wieku. Po dokładnym opisaniu okolicy, rodzaju farmy i napotkanych zwierząt, opowiedziała, że ​​jej mąż ją opuścił i została całkowicie sama. Miała poczucie głębokiego smutku i samotności, podobne do tego, czego doświadczała w swoim obecnym życiu. Dzięki RPŻ mogliśmy zagłębić się w ten fakt i zobaczyć, jak można temu zaradzić.


W wielu przypadkach problemy psychologiczne i emocjonalne, których doświadczamy, można rozwiązać za pomocą konwencjonalnej psychoterapii, którą także stosuję. Jednak, jak widzicie, istnieją problemy, które wykraczają poza nasze obecne życie, powtarzają się i nie mają konkretnego, czasowego wyjaśnienia. W takich przypadkach ten rodzaj interwencji może pomóc. Oprócz korzyści psychologicznych, ta psychoterapia pomaga nam zrozumieć życie w szerszej wizji, która przekracza plan czysto fizyczny i przybliża nas do naszej prawdziwej rzeczywistości.


Joaquín Cámara https://www.triom.es/terapiadevidaspasadasybrianweiss/

 

Joaquín Cámara, hiszpański psycholog i psychoterapeuta, autor bloga o życiu po życiu. Napisał bestsellerową książkę „Una vida infinita" ("Nieskończone życie"), która nie jest przetłumaczona na język polski, a w której szczegółowo wyjaśnia teorie wędrówki dusz i znaczenie naszego ziemskiego życia. Joaquín Cámara w ramach terapii psychospiritualnej stosuje technikę Life Between Lives (Życie między życiami) oraz Regresję Przeszłego Życia (Terapia de Vidas Pasadas) które pozwalają mu na to, by, jak twierdzi, pacjenci opisywali nie tylko dawne wcielenia, ale i pobyty na planach astralnych.

Tagi:

Joaquín Cámara,  regresja,  wcielenie,  reinkarnacja, 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót