Partner: Logo KobietaXL.pl

Wśród badaczy zajmujących się życiem po życiu, takich jak Raymond Moody, Elisabeth Kübler-Ross czy Michael Newton, jest Joaquín Cámara, hiszpański psycholog i psychoterapeuta, stosujący terapię regresywną. Oto jego teoria na temat tego, co spotyka nas w życiu.

 

Poniżej zaprezentowana została teoria i materiał Joaquína Cámary.

 

Kiedy obserwujemy nasze życie na Ziemi wyłącznie z fizycznego punktu widzenia, bardzo często zdarzają się doświadczenia, które wymykają się wszelkiej logice i zrozumieniu. Nikt przy zdrowych zmysłach nie wybrałby przecież niektórych doświadczeń, przez które przeszedł lub których doświadcza teraz. Kto chciałby stracić ukochaną osobę, zachorować lub żyć w biedzie i wykluczeniu? Oczywiście nikt. Jeśli więc będziemy patrzeć z takiej perspektywy, wszystko wydawać się będzie nieuporządkowane, a przede wszystkim niesprawiedliwe.

 

To jednak dość ograniczony obraz sytuacji. Jeśli wejdziemy na wyższy poziom i spojrzymy na życie fizyczne z duchowej perspektywy, możemy odkryć głęboki porządek i olbrzymie znaczenie wszystkiego, co tu się dzieje, nawet w najdrobniejszych szczegółach. Przyjmowanie perspektywy duchowej nie ma nic wspólnego z religią ani ślepym zaufaniem, bez żadnego uzasadniania. Wręcz przeciwnie, wejście na wyższy poziom jest aktem świadomości i zrozumienia, który każdy musi wykonywać we własnym tempie i mając w sobie krytycyzm, który pomaga nam odróżnić rzeczywistość od fałszu we wszystkich obszarach.

 

Podczas duchowych regresji i sesji darszanu ( sanskryckie słowo znaczące dokładnie spojrzenie i pogląd, które służy do nazywania czynności obcowania z guru lub bóstwem, lub przewodnikiem duchowym – red.), które prowadzę z moimi pacjentami, zawsze pokazują nam się pewne podstawowe aspekty, które pozwalają zrozumieć życie na Ziemi z wyższego poziomu i bliżej prawdy o nim. W tym artykule zebrałem siedem punktów, które wydają mi się najważniejsze dla zrozumienia, dlaczego dzieje się w życiu, jak dzieje.

 

1 | Wszystkie sytuacje, których doświadczasz na Ziemi, mają głębokie znaczenie

Od najważniejszych sytuacji po te, które mogą wydawać się nieistotne, wszystko dzieje się w twoim życiu z wyraźnym celem. I chociaż możesz tego nie rozumieć z fizycznego punktu widzenia, najprawdopodobniej jako dusza wykonujesz pracę, dla której pojawiłeś się teraz na Ziemi.

 

2 | Zaplanowałeś swoje życie na Ziemi

Ze świata duchowego, zwanego także planem mentalnym, zawsze planujemy życie, którego będziemy doświadczać na Ziemi. Znowu jest to coś, co z czysto fizycznego punktu widzenia może być niezrozumiałe, a nawet bezsensowne, ale na poziomie duchowym jest to koncepcja kluczowa.

 

Decydując się na inkarnację na Ziemi z wyższych planów, robimy to z określonymi celami, które pomagają nam ewoluować. Dlatego przed przybyciem do tego fizycznego świata, przeprowadzamy planowanie naszego ludzkiego życia. Mamy w tym pomoc i udział różnych istot: naszego Przewodnika, innych Przewodników odpowiedzialnych za wykonanie tego zadania oraz, w niektórych przypadkach, Mędrców, którzy nadzorują całe planowanie. Nie jesteśmy więc sami, wybierając nasze życie na Ziemi, ale oni towarzyszą nam i doradzają nam w trakcie całego procesu. Tam wiemy, że jesteśmy nieśmiertelnymi istotami i że nasze życie na Ziemi jest czymś szczególnym, ograniczonym w czasie. Stamtąd nie odczuwamy strachu, cierpienia ani przywiązania, więc te aspekty nie wpływają na nasze decyzje. Dlatego podczas planowania dążymy do uzyskania możliwie najlepszej nauki i do tego wybierzemy sytuacje, które najbardziej jej sprzyjają.

 

Kiedy pacjenci uzyskują dostęp do wspomnień dotyczących planowania ich życia podczas regresji, możemy zobaczyć, że prawie wszystko jest już wybrane. Nie tylko sytuacje, ale także ludzie, którzy będą w twoim życiu, płeć, mózg, zdolności, a nawet wygląd fizyczny. Nic nie jest pozostawione przypadkowi.

 

3 | Wszystko, co ci się przydarza, jest dla ciebie

Kiedy wcielimy się na Ziemi, nasz plan życia zacznie się rozwijać. Dlatego wszystkie sytuacje, w których będziesz żyć, wszystko, co ci się przydarzy, jest wyłącznie dla ciebie. Bardzo często umysł ludzki szuka przyczyny swoich problemów na zewnątrz: obwiniając innych, czekając, aż inni się zmienią, lub żałując, że nie znaleźli się w innych sytuacjach. Ale prawda jest taka, że to wy musicie stać się świadomi w takich sytuacjach i działać z poziomu świadomości. Bo wszystko to jest dla waszej ewolucji.

 

Mistrz Eckhart Tolle pięknie podsumował to, mówiąc: „Życie stawia na naszej drodze doświadczenia, których potrzebujemy do ewolucji naszej świadomości. Skąd wiesz, czy jest to doświadczenie, którego potrzebujesz? Ponieważ jest to doświadczenie, którego doświadczasz w tej chwili ”.

 

4 | Zawsze mamy wolną wolę

Kiedy inkarnujemy na Ziemi i zaczynamy przeżywać doświadczenia, które zaplanowaliśmy, zawsze mamy swobodę podejmowania decyzji. To jest właśnie łaska tego doświadczenia. Gdybyśmy przybyli bez tej zdolności, ewolucja na tej płaszczyźnie byłaby znacznie mniejsza. To właśnie dzięki wolnej woli uczymy się, rozwijamy, a także, gromadzimy karmę (podejmujemy działania, które generują cierpienia, a które będziemy musieli zrównoważyć w tym samym życiu lub w innej reinkarnacji).

 

5 | Odpowiedzialność jest indywidualna

Jesteś odpowiedzialny za swoje czyny, zarówno wobec siebie, jak i wobec innych. W regresach mogliśmy zobaczyć, że nie ma znaczenia, iż ​​ktoś każe ci skrzywdzić inną osobę lub że manipuluje tobą, aby powiększyć cierpienie wymyślone przez innych. Jeśli jesteś świadomy tego, co robisz, nawet w minimalnym stopniu, jesteś odpowiedzialny za swoje czyny. I jest to coś bardzo ważnego do wzięcia pod uwagę we wszystkich dziedzinach życia na Ziemi.

 

6 | Doświadczenie fizyczne jest wyjątkowe

Chociaż nasza prawdziwa natura jest duchowa, fakt, że zdecydowaliśmy się inkarnować na Ziemi, a nie w innych miejscach, wynika z tego, że doświadczenia, których możemy tu doświadczyć, są wyjątkowe. Ta płaszczyzna fizyczna oferuje nam niezwykłe możliwości uczenia się i ewolucji szybciej i głębiej niż w innych miejscach.

 

W wielu regresach mogliśmy zobaczyć, że Ziemia jest jednym z najbardziej złożonych i trudnych miejsc, w jakich możemy być. To właśnie nadaje jej tak wielką wartość ewolucyjną, jaką ma. W rzeczywistości nie ma tu dusz, które reinkarnują się i przychodzą na Ziemię, dopóki nie będą wystarczająco przygotowane, aby stawić czoła temu, czego wymaga plan fizyczny.

 

7 | Jesteśmy jednością

Wszystkie istoty ludzkie na Ziemi są duszami. Dusze wcielone w ciała fizyczne próbują wypełnić nasz duchowy plan. Możemy mieć ogromną wiedzę o wyższych planach, ale jeśli tego nie rozumiemy, praktycznie niczego nie rozumiemy.

 

Kto odwiedza cię w pracy, jest duszą. Twój partner, twoje dziecko, jest duszą. Osoba, która ucieka ze swojego kraju, próbując przetrwać głód lub wojnę, jest duszą. Ci, którzy mają inne poglądy, inną orientację lub zachowania inne niż twoje, są też duszami. Każda dusza jest projekcją Boga, Jedności. Za każdym razem, gdy naszym zachowaniem promujemy nienawiść, pogardę i odrzucenie drugiej osoby, nie tylko zapominamy, kim jesteśmy, ale opóźniamy swoją duchową ewolucję i ewolucję wszystkich który nas otaczają.

 

Mam nadzieję, że ten artykuł był w stanie pomóc ci w zrozumieniu tego, co dzieje się z tobą na Ziemi.

Joaquín Cámara Siete puntos esenciales para entender tu vida en la Tierra

 

Joaquín Cámara, hiszpański psycholog i psychoterapeuta, autor bloga o życiu po życiu. Napisał bestsellerową książkę "La vida infinita" ("Nieskończone życie"), która nie jest przetłumaczona na język polski, a w której szczegółowo wyjaśnia teorie wędrówki dusz i znaczenie naszego ziemskiego życia. Joaquín Cámara w ramach terapii psychospiritualnej stosuje technikę Life Between Lives (Życie między życiami), która pozwala mu na to, by, jak twierdzi, pacjenci opisywali nie tylko dawne wcielenia, ale i pobyty na planach astralnych.

Tagi:

Joaquín Cámara ,  życie ,  reinkarnacja ,  dusza , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót