Partner: Logo KobietaXL.pl

Cudowne moce liści laurowych są znane w białej magii, ale nie tylko. Rzymianie uważali,że nie spadnie żadna choroba, nie pojawi się diabeł ani nie uderzy piorun w miejscu, w którym stoi drzewko laurowe i nazywali je dobrym aniołem.

 W dawnych czasach umieszczano w domu torbę z liśćmi laurowymi na szczęście lub wieszano ją za oknem, aby chroniła przed piorunem.

 

Palenie liści laurowych służy w białej magii oczyszczaniu energii w domu i zdejmowaniu klątwy. Należy to robić kiedy księżyc zmierza do nowiu. Mówi się, że jeśli na liściu napiszemy swoją krwią życzenia, a potem spalimy go, to marzenie się spełni.

 Jeśli zaś umieścimy je pod łóżkiem, już w kilka dni usuną one całą negatywną energię z naszego życia, przyciągną tę dobrą i sprawią, że nasze plany się w końcu zrealizują. W dodatku, jeśli do liści dorzucimy kilka monet, to przyciągnie to do nas bogactwo.

 

Ezoterycy podkreślają jednak, że magiczne rytuały nie działają w przypadku tych osób, które w nie nie wierzą. Ale w końcu liście laurowe są praktycznie w każdej kuchni, więc nie zaszkodzi sprawdzić...

 

Tagi:

rytuał ,  magia ,  liście laurowe , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót