Partner: Logo KobietaXL.pl

Dlaczego akurat konie? Zwierzęta te były wielokrotnie portretowane przez znanych malarzy, zarówno polskich, jak i zagranicznych, co jest znakomitym potwierdzeniem tego, że ich wizerunki – dostojne sylwetki, mądre oczy i bujne grzywy – sprawdzą się perfekcyjnie jako dekoracja wnętrza. I choć w naszej głowie mogą się teraz pojawiać batalistyczne przedstawienia Jana Matejki lub Wojciecha Kossaka, wśród zebranych tutaj propozycji znajduje się wiele bardzo różnorodnych przedstawień utrzymanych w całkiem odmiennych estetykach. Dzięki temu, każdy z nas, bez względu na to, jak urządził swoje mieszkanie, wybierze pasujący plakat. Konie zaprowadzą nas galopem do całkiem nowego wystroju wnętrza!

 

I nowocześnie, i w stylu retro

 

konie

 

https://redro.pl/plakaty/tematy/zwierzeta/konie/

 

Do salonu przygotowaliśmy trzy dekoracyjne propozycje. Wybraliśmy coś w sielankowym stylu, w minimalistycznej odsłonie i w wersji retro. Wzorów jest oczywiście znacznie, znacznie więcej, ale zostawiliśmy je do aranżacji salonu i dziecięcego pokoju.

Zacznijmy więc od przedstawienia, które wprowadzi pod nasz dach zachwycający pejzaż. By cieszyć się każdego dnia wyjątkowym widokiem, inspiracji poszukajmy daleko poza granicami naszego kraju – na innym kontynencie. Trzy szare konie pasące się na łące w Parku Narodowym Torres del Paine w Chile to przedstawienie, które naprawdę zachwyca. Wyrazista kolorystyka i bajkowy wręcz krajobraz sprawią, że w naszym salonie zapanuje spokojna i błoga aura.

Dla wielbicieli nowoczesnych wnętrz mamy natomiast oszczędny w wyrazie plakat. Biały koń arabski zaprezentowany na czarnym tle to minimalistyczna fotografia, która jednak od razu przyciągnie uwagę. Taki akcent dekoracyjny może być jedyną ozdobą w pokoju i to w zupełności wystarczy.

Przedstawienia koni sprawdzą się także w aranżacji retro. Do takiego wnętrza najlepiej wybrać plakat ze starodawną ryciną bądź szkicem o tematyce myśliwskiej. Wizerunek osiodłanego zwierzęcia w towarzystwie dwóch psów wprowadzi do salonu klimat dawnych lat.

 

Nastrojowo w sypialni

 

konie

 

https://redro.pl/plakaty/

 

Wieszając na ścianie odpowiednio dobrany plakat możemy błyskawicznie odświeżyć dotychczasową aranżację pokoju. Jeśli więc wzięliśmy na tapetę salon, warto zrobić kolejny krok i odmienić także wygląd sypialni. Tutaj również sięgniemy po przedstawienia majestatycznych zwierząt, ale w nieco innej niż dotychczas odsłonie. Skupimy się na nastrojowych kompozycjach, które będą pasować jak ulał do pomieszczenia, w którym chcemy wypocząć i się zrelaksować. W historii malarstwa bardzo popularne były portrety koni. Zamiast jednak sięgać po taki malowany, proponujemy fotografię utrzymaną w delikatnej kolorystyce. Poziomy układ sprawia, że taki wzór będzie się świetnie prezentował nad wezgłowiem łóżka. Jeśli jednak chcemy nieco ożywić wystrój i wprowadzić akcent, który o poranku doda nam energii, wybierzmy dynamiczny w wyrazie plakat. Koń do sypialni w formie portretu to jedna propozycja. Druga to czarno-białe zdjęcie ze stadem biegnących zwierząt, które wzbijają kopytami tumany kurzu. Taka kompozycja ożywi wystrój i z pewnością doda aranżacji charakteru.

 

Nie tylko na biegunach

 

konie

 

W dziecięcym pokoju sprawdzą się nie tylko postaci z bajek i superbohaterowie. Wizerunki zwierząt to z pewnością świetne rozwiązanie i postawiliśmy właśnie na taki plakat. Konie przedstawione na fotografii to doskonała opcja, ale taka dekoracja powinna być dopasowana do wieku i zainteresowań dziecka. Jeśli tworzymy chłopięcą aranżację, dobrym pomysłem może być zdjęcie kowboja na koniu, który przemierza step w kierunku zachodzącego słońca. W dziewczęcym wystroju z kolei idealnie będzie się prezentował biały kucyk na usianej kwiatami łące. A jeśli nasze dziecko jeździ konno? Wówczas idealnym pomysłem będzie rysunkowy plakat, na którym znajdzie się sylwetka zwierzęcia otoczona poszczególnymi elementami uprzęży i akcesoriami potrzebnymi do dbania o higienę i zdrowie konia.

Efektowne plakaty zapewnią nam błyskawiczną metamorfozę wnętrza, nadając jednocześnie aranżacji eleganckiego charakteru. Możemy wybrać wzór nowoczesny, nastrojowy lub taki w stylu retro, ale jedno jest pewne – każda z tych opcji będzie się zachwycająco prezentować na naszej ścianie.

Tagi:

obrazy ,  dom ,  wnętrze ,  konie , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz