Partner: Logo KobietaXL.pl
Podobne artykuły:

Właśnie ze względu na swój interesujący wygląd, jednocześnie delikatny i wyrazisty, obrazy akwarele mogą być wyjątkowo wdzięczną ozdobą mieszkania. Nic dziwnego, że są w tym charakterze wykorzystywane od setek lat! Błędem jednak byłoby myśleć o akwarelach jak o mdłej, mało interesującej ozdobie, którą można dorzucić właściwie do każdej aranżacji tak po prostu, żeby ściany nie były puste. Jest dokładnie przeciwnie: akwarele mimo swojej „łagodności” wizualnej mogą stworzyć we wnętrzu mocny, wyrazisty i przyciągający spojrzenia efekt! Kilkoma pomysłami na to, jak do tego dojść, podzieliła się z nami specjalistka od projektowania wnętrz z Myloview: firmy, która specjalizuje się między innymi w tworzeniu reprodukcji obrazów akwarelowych. Być może znajdziecie tutaj coś, co zainspiruje Was do wykorzystania w Waszych mieszkaniach akwarelowych dekoracji?

 

Modne monochromy

Każdy, kto chociaż pobieżnie śledzi trendy, dobrze wie, że trwa obecnie prawdziwy szał na lata dziewięćdziesiąte: wraca nie tylko moda tamtej dekady, ale także mnóstwo innych rzeczy, które cieszyły się wówczas dużą popularnością. A jednym z najwyraźniejszych trendów, z jakich znany był tamten okres, był monochromatyzm. Monochromatyczne były ubrania, makijaże… a także wnętrza. To styl, który warto wprowadzić we własnym mieszkaniu, bo rezultat może okazać się zaskakująco ponadczasowy! Wodne obrazy wpisują się w niego wprost idealnie.

 

akwarela

https://myloview.pl/obrazy/wg-kategorii/pejzaz/akwarele/

 

 

Urządzenie całego wnętrza w mniej więcej jednym kolorze to niemałe wyzwanie – stwierdza dekoratorka z Myloview – Głównie dlatego, że taka aranżacja może łatwo stać się kiczowata i wysilona. Jak tego uniknąć? Najlepsze rozwiązanie to, moim zdaniem, po prostu umiar. Zamiast dekorować jednym kolorem wszystko jak leci, z góry na dół, lepiej podejść do tego strategicznie: pozostawić neutralne tło, a wszystkie dodatki wybrać w różnych odcieniach tej samej barwy. Powiedzmy, na przykład, że urządzamy sypialnię. Możemy pomalować ją na biało, położyć na podłodze beżowy dywan, wstawić meble w kolorze drewna, a do tego wybrać granatową pościel, błękitne obrazy akwarele, niebieskie zasłony, lampę z kloszem z kobaltowego szkła… Monochromatyczna inspiracja będzie wyraźna i oczywista, ale jednocześnie nie będzie się agresywnie narzucać.

 

Akwarelowe obrazy fantastycznie wpasują się w ten trend, bo one same – jak wspomnieliśmy wyżej – mają w sobie przejścia między rozmaitymi odcieniami jednego koloru. Wykorzystując je, wzmocnisz pożądany efekt!

 

Kontrast, kontrast, kontrast!

Zestawianie rozmaitych odcieni tego samego koloru to jedno – a przecież można do tego zagadnienia podejść od innej strony, łącząc kolory, które nie są ze sobą spokrewnione i tworząc w ten sposób intrygujące kontrasty.

 

Wiele osób, myśląc o akwarelach, myśli o mdłych, pastelowych, bladych kolorach – tłumaczy specjalistka z Myloview, kręcąc głową z dezaprobatą. – A przecież nie wszystkie akwarele są blade! Wprost przeciwnie, wiele z nich odznacza się bardzo intensywnymi, soczystymi kolorami. Dlatego w mojej codziennej pracy uwielbiam wykorzystywać je, aby stworzyć we wnętrzu barwny akcent, taki punkt centralny, który będzie przyciągał spojrzenia. Wybieram, na przykład, obrazy akwarele (kwiaty, pejzaże, abstrakcje – temat tak naprawdę ma tutaj drugorzędne znaczenie) o kolorach kontrastujących z większością elementów w danym wnętrzu, i zawieszam go w takim punkcie, w którym będzie dobrze widoczny. To niesamowite, jak ten prosty zabieg ożywia pokój – od razu całość nabiera sensu i wygląda ciekawiej!

 

akwarela

https://myloview.pl/fototapeta-wzrosla-ombre-tla-akwarela-nr-458E097

 

 

Warto zaznaczyć, że im większy będzie format obrazu, który wybierzesz, tym silniejszy efekt uzyskasz. Nie masz miejsca albo ochoty na wielkie płótno? Może w takim razie spodoba Ci się ostatni z naszych pomysłów...

 

Obrazy akwarele mieniące się jak tęcza

Tworzenie domowych minigalerii, czyli zawieszanie na jednej ścianie grupy kilku różnych obrazów, to jeden z najwyraźniejszych wnętrzarskich trendów ostatnich lat. To łatwy sposób na zrobienie wielkiego wrażenia! Jak się za to zabrać?

 

Charakterystyczną cechą akwarelowych obrazów są przepiękne przejścia między różnymi odcieniami tego samego czy nawet różnych kolorów – zachwyca się nasza ekspertka z Myloview – Podobny efekt próbowałabym odtworzyć, komponując galerię i wykorzystując do tego obrazy akwarele. Nowoczesne technologie druku pozwalają na ścisłe dopasowanie kolorów obrazów, dzięki czemu można stworzyć subtelne przejścia na granicach płócien, wyglądające, jakby kolor przepływał od jednego do drugiego.

 

Można więc zestawić ze sobą kilka obrazów o podobnej palecie – ale równie ciekawy rezultat osiągniesz, wybierając kontrastowe barwy! Pamiętaj jednak, aby zgrupowane płótna coś łączyło: jeśli nie kolory, to format albo chociaż fason ramy. Dzięki temu unikniesz wrażenia chaosu.

 

 

 

Tagi:

porady domowe ,  dom ,  obrazy , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz