Partner: Logo KobietaXL.pl

 

piżama

Gdy nocujemy poza domem

Wiele z nas w domu nie zwraca uwagi na to, w czym kładziemy się spać – zdekompletowana piżama w niektórych przypadkach jest normą, zwłaszcza gdy mieszkamy samotnie. Jednak gdy przychodzi nam wyjechać na wakacje albo udać się do szpitala, okazuje się, że brakuje nam kompletu bielizny nocnej.

Dlatego bez względu na to, czy zwracamy uwagę na wygląd piżamy, czy jej dobór jest nam obojętny, każda kobieta powinna mieć chociaż jedną wersję tzw. „wyjściową”, aby na ostatnią chwilę nie musieć kupować ubrań do spania.

W zależności od temperatury

Dobór piżamy nie powinien być przypadkowy. Przede wszystkim należy pomyśleć o naszych upodobaniach. Ceniące ciepło powinny zdecydować się na wersję z długimi spodniami i długim rękawem. Zwłaszcza gdy planujemy wakacje poza domem i nie jesteśmy pewne, jaka temperatura będzie panować w hotelu. To samo tyczy się pobytu w szpitalach, w których zwykle bywa chłodno.

W zależności od pory roku

Pora roku również zobowiązuje. Piżamy damskie występują w różnych wersjach – letniej oraz zimowej. Gdy temperatura powietrza jest wysoka, idealnie sprawdzą się koszule nocne lub koszulki damskie na ramiączkach. To również doskonała propozycja dla tych, które lubią czuć odrobinę przewiewu podczas snu.

 

piżama

Materiał

Piżamy damskie to nie tylko wybór spośród wielu krojów i długości, ale również decyzja dotycząca materiału, z którego są wykonane. Bawełna gwarantuje odpowiednią wentylację podczas snu, co jest szczególnie istotne zwłaszcza wtedy, gdy lubimy opatulać się kołdrą. Satyna z kolei elegancko prezentuje się, a przy tym nie ulega pognieceniom – dlatego idealnie nadaje się dla kobiet ceniących sobie szyk oraz wygodę.

 

piżama

Szlafroki damskie

Po długim dniu w pracy przyjemnie jest oddać się domowym zabiegom pielęgnacyjnym. Długa kąpiel w ciepłej wodzie, peeling czy maseczki to jedne z czynności, którym poddajemy się nie tylko ze względu na wygląd, ale również dla samego relaksu, po którym zwykle nie od razu kładziemy się spać. Zbawienne wtedy okazują się szlafroki damskie. Zapewniają ciepło, którego nie gwarantują same piżamy, a dodatkowo sprawią, że będziemy wyglądać ładniej. Ten element garderoby sprawdza się również podczas wyjazdów. Nie każdy pokój hotelowy dysponuje odrębną łazienką, co zmusza nas do korzystania ze wspólnej, znajdującej się na korytarzu. Dla wielu kobiet wychodzenie w samej piżamie jest zbyt krępujące i wzbudza dyskomfort. Nakrycie wierzchnie w tym przypadku jest więc niezwykle pomocne.

Bogaty wybór bielizny nocnej znajdziesz pod linkiem: https://e-corin.eu/pl/bielizna-nocna.html

Tagi:

moda ,  styl ,  piżama ,  bielizna , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót