Haji nie znosi kontaktu z wodą. Nawet sugestia kąpieli sprawia, że staje się bardzo zły. Nie mył się od 60 lat i upodobnił kolorem do Matki Ziemi.

Haji nie lubi tez innych rzeczy. Ma wstręt do świeżej żywności i czystej wody pitnej. Jego ulubionym daniem jest gulasz z zepsutego mięsa. I pije pięć litrów wody dziennie dla celów zdrowotnych, ale tylko z zardzewiałej bańki po oleju. Pali fajkę wypełnioną odchodami zwierzęcymi. Nie ścina włosów, opala je nad płomieniem. W zimie nosi stary wojskowy kask.


Haji naprawdę nie ma domu - Ziemia jest Jego domem. I mieszka w dziurze w ziemi, podobnie jak w grobie, to daje mu kontakt z rzeczywistością życia. Czasami śpi w budzie, którą mieszkańcy zbudowali z litości dla niego. Lokalnie jest znany jako Amou Haji. "Amou" to pieszczotliwe określenie starca w języku Farsi.

Styl życia Haji jest bardzo wyjątkowy. Wieśniacy mówią że miał poważne problemy emocjonalne z powodu porażki, której doznał w młodości, co doprowadziło go do skrajnych wyborów.

 

Mimo to, wydaje się o wiele bardziej szczęśliwy, niż wielu bogatych ludzi. Haji nie przejmuje się światem. Nie ma niczego, więc niczego nie może stracić.

Jego historia sprawia, że zaczynamy myśleć o tym, co jest naprawdę ważne..

 

screen youtube

Tagi:

ciekawostki,  ludzie,  świat,  Haji, 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót