Partner: Logo KobietaXL.pl

Trwa czwarta edycja akcji Dzieciaki do Rakiet. Jak co roku, akcja wraca na Pomorze, by bawić zarówno mieszkańców, jak i wczasowiczów.

13 lipca w godzinach 10:00-19:00 każde dziecko będzie mogło bezpłatnie spróbować gry w tenisa na evencie Dzieciaki do Rakiet. O dobrą zabawę zadbają profesjonalni trenerzy i animatorzy, zaś sportową motywację zapewni gość specjalny: Iga Świątek, która do Krynicy Morskiej przyjedzie niemal prosto ze słynnego Wimbledonu.

– Sport jest bardzo ważnym elementem w życiu każdego człowieka. Tenis gwarantuje dobrą zabawę i radość z rywalizacji. Lekcje WF to doskonała okazja do tego, by dotrzeć do dzieci i zachęcić je do gry w tenisa. Dzięki temu możemy je zmotywować do rozwijania sportowej pasji. Bardzo się cieszę, że mogę się też do tego troszeczkę przyczynić – być może moja życiowa przygoda, jaką jest tenis, będzie dla kogoś inspiracją do odkrywania tego świata. Zapraszam do udziału w akcji Dzieciaki do Rakiet i do zobaczenia w Krynicy Morskiej – powiedziała Iga Świątek, utalentowana tenisistka, ambasadorka akcji Dzieciaki do Rakiet.

Drugą ambasadorką akcji jest Ula Radwańska, którą można było spotkać ostatnio podczas evantu Dzieciaki do Rakiet w Sopocie.

– Jest bardzo duże zainteresowanie, podczas eventów mnóstwo dzieci pojawia się na naszych kortach. Zawsze sprawia mi ogromną radość patrzenie jak dzieciaki stawiają pierwsze tenisowe kroki, a część z nich potem chce kontynuować swoją przygodę z tenisem. Akcja Dzieciaki do Rakiet pokazuje, że tenis jest dla każdego, bez względu na wiek – mówiła Ula Radwańska, czołowa polska tenisistka.

Podobne eventy będą odbywać się w wakacje w letnich kurortach: od morza (następne w kolejności będzie Władysławowo), przez Mazury (Giżycko), do Tatr (Zakopane).

Tradycyjnie już jesienią akcja Dzieciaki do Rakiet przeniesie się do szkół. Każda podstawówka w Polsce będzie mogła wygrać sprzęt do gry w tenisa oraz profesjonalne szkolenia dla nauczycieli. Dzięki temu dzieci będą mogły na WF-ie grać również w tenisa. Konkurs dla szkół wystartuje we wrześniu. Aby wziąć udział, szkoła musi przesłać krótki filmik pokazujący sportowe pasje uczniów. Zgłosić się może każda podstawówka w Polsce, publiczna i niepubliczna. Do programu w tym roku zakwalifikuje się kolejnych 60 szkół.

Harmonogram akcji Dzieciaki do Rakiet

  • 13 lipca – Krynica Morska, Plaża Miejska
  • 20 lipca – Giżycko
  • 27 lipca – Władysławowo, Aleja Gwiazd Sportu
  • 14-15 sierpnia – Zakopane, Gubałówka

Zapisy na zajęcia prowadzone są przez stronę internetową www.dzieciakidorakiet.pl, a także na miejscu podczas eventów. W zajęciach mogą wziąć wszystkie dzieci w wieku od 5 do 12 lat. Impreza potrwa od godziny 10:00 do 19:00.

Więcej szczegółów na stronie www.dzieciakidorakiet.pl

Tagi:

sport ,  tenis ,  dziecko , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót