Partner: Logo KobietaXL.pl

Łatwe prowadzenie

 

Panie zwracają szczególną uwagę na to, czy samochód łatwo się prowadzi. Wspomaganie kierownicy, czujniki parkowania i inne udogodnienia sprawiają, że jazda w mieście i poza nim jest o wiele łatwiejsza bez względu na aktualne warunki pogodowe.

 

Niewielkie gabaryty

 

Kobiety zwykle wolą niewielkie samochody, którymi łatwo zaparkować przed supermarketem lub w pobliżu przedszkola. Dodatkowo panie często korzystają z drugiego samochodu w rodzinie. Panowie zwykle poruszają się sporymi kombi lub SUV-ami, podczas gdy ich partnerki wolą niewielkie, zwinne autka.

 

Miejsce na dziecięcy fotelik

 

W samochodzie dla kobiety, która jest matką, powinno być wystarczająco dużo miejsca na dziecięcy fotelik. Jeżeli autem przewożone są maluchy, dobrze jest postawić na model cztero- lub pięciodrzwiowy. Większa liczba drzwi ułatwi wsadzanie dzieci na siedziska i ich szybkie wyciąganie z samochodu.

 

Zakres regulacji fotela kierowcy

 

Jest to ważny aspekt dla pań, które są bardzo niskie i filigranowe. Jeżeli kobieta ma mniej niż 160 cm wzrostu, w niektórych modelach aut może być jej trudno znaleźć wygodną pozycję do prowadzenia. Zanim kobieta kupi samochód, powinna sprawdzić, czy bez trudu dosięga do pedałów, by zahamować, dodać gazu lub zmienić bieg.

 

Automatyczna skrzynia biegów

 

Wiele pań skarży się, że płynne zmienianie biegów sprawia im trudność, pomimo długiego stażu jako kierowcy. Jeżeli kobieta należy do tej grupy, powinna wybrać auto z automatyczną skrzynią biegów. Taki model ułatwi jej prowadzenie pojazdu, a także przedłuży żywotność silnika. Automatyczna skrzynia biegów zwiększa również komfort jazdy po mieście.

 

Gdzie szukać samochodu dla kobiety?

 

Większość kobiet słabiej zna się na motoryzacji niż panowie, dlatego samodzielny zakup samochodu sprawia im trudność. Aby uniknąć zakupu powypadkowego pojazdu lub auta w złym stanie technicznym, panie powinny korzystać z pomocy sprawdzonych sprzedawców. Przed zakupem warto zapytać handlarza, czy posiada https://www.insurancefactory.co.uk/motortrade-insurance. Ubezpieczenie jest szczególnie istotne, gdy zleca się sprzedawcy sprowadzenie konkretnego modelu auta z zagranicy lub innego miasta. Dzięki polisie, handlarz chroni się przed stratami finansowymi, przez co stosowanie nieuczciwych sztuczek przy sprzedaży samochodów staje się dla niego nieopłacalne. 


Tagi:

samochód ,  kobieta ,  społeczeństwo , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót