Partner: Logo KobietaXL.pl

 Na co zwrócić szczególną uwagę? Jeśli próbujecie uzyskać odpowiedź na te pytania – zapraszamy do lektury naszego poradnika.

Fotelik dopasowany do dziecka

Pierwszą rzeczą, która decyduje zarówno o bezpieczeństwie, jak i komforcie małego pasażera, jest dopasowanie fotelika do wieku i wagi dziecka. Warto bowiem pamiętać, że przepisy w zakresie stosowania fotelików dziecięcych uległy znaczącej zmianie i dziś limitem nie jest wiek dziecka, ale jego wzrost. Musimy stosować fotelik do momentu, aż dziecko nie osiągnie 150 cm wzrostu. Dlatego też należy zwracać szczególną uwagę na komfort i dopasowanie fotelika, który będzie przecież służył przez długi czas.

Komfort to nie tylko wygodne siedzisko, ale przede wszystkim materiał, z jakiego zostało wykonane. Powinien zapewniać odpowiednią cyrkulację powietrza, a także – co istotne z punktu widzenia rodziców – być łatwy w utrzymaniu w czystości. Pamiętajcie również o kieszonkach, przegródkach i komorach, w których można schować wszystkie najpotrzebniejsze podczas podróży rzeczy. Aby jednak fotelik mógł być używany w samochodzie, musi mieć stosowne certyfikaty, potwierdzające jego dopuszczenie do sprzedaży na terenie Unii Europejskiej. Zanim kupicie konkretny model, zapytajcie sprzedawcy o certyfikaty, jakie posiada.

Wózek, fotelik i nosidełko?

Młodzi rodzice doskonale zdają sobie sprawę, z jak dużym wyzwaniem muszą się mierzyć, przygotowując wyprawkę dla malucha. Kupujemy wózek, nosidełko i fotelik samochodowy. Czy można z czegoś zrezygnować? Zrezygnować nie, ale połączyć te wszystkie przedmioty w jeden – zdecydowanie tak! Dla osób poszukujących multifunkcjonalnych rozwiązań idealne będą wózki z odpinaną gondolą, która może być jednocześnie nosidełkiem oraz fotelikiem samochodowym. Często określa się tego rodzaju wózki mianem „kombo”.

Oprócz niewątpliwej oszczędności miejsca, z wózkami multifunkcjonalnymi zyskujecie także komfort podróżowania. Nie trzeba zabierać do samochodu kilku przedmiotów – wystarczy jeden. Stelaż wózka z łatwością złożycie i schowacie w bagażniku, a gondolę bez trudu przypniecie do tylnej kanapy. Wiele osób twierdzi, że wózki typu kombo są zbyt drogie. Jeśli podliczycie koszty zakupu 3 osobnych przedmiotów, bilans z pewnością wyjdzie na korzyść multifunkcjonalnego wózka. Gdy w realizacji zakupowych planów przeszkodą są chwilowe braki w domowym budżecie, z pomocą przyjdzie pożyczka bez BIK.

Tagi:

dziecko ,  podróż ,  samochód , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz