Partner: Logo KobietaXL.pl
Co dla kobiety jest wtedy problemem, czy lubią zajmować się samochodem? Zrobiliśmy małą sondę na Facebooku. Kobiety podzieliły się na dwie grupy – te, które ufają bezgranicznie swoim warsztatom, i te które boją się, że traktuje się je jak przysłowiowe „blondynki”.
 
- Nie znam się na samochodach – pisze jedna z nich. - Zawsze się boję, że za naprawę policzą za dużo, że powiedzą, że zupełnie co innego się zepsuło, żebym musiała zapłacić z nawiązką.
 
- Wkurza mnie jak mechanicy rozmawiają ze mną w lekceważący sposób – pisze inna. - Oni też nie mają pojęcia o tym, co robię, a jestem informatykiem w dużej firmie.
 
Dużo obaw dotyczy części zamiennych. Czy faktycznie je wymieniona, ile kosztują, czy warsztat nie policzył sobie podwójnie? Wiele kobiet ma niejasne wrażenie, że żeruje się na ich naiwności.
 
Jakie jest wyjście z sytuacji?
 
1. Zapytaj dokładnie, na czym polega awaria samochodu, co trzeba wymienić w związku z tym. Podobnie zrób podczas przeglądu okresowego. Sprawdź, czy się zgadza na poradnikowych stronach, takich jak choćby ta poradnikowa.
 
2. Poproś o wykaz części zamiennych wraz z ich ceną jeszcze zanim dojdzie do naprawy. Ceny sprawdzisz na tej stronie - euautoczesci.pl. Możesz sama je tam zamówić, podobnie jak rożne samochodowe akcesoria. Tutaj znajdziesz czapki, pędzle, pokrowce i inne produkty.
 
3. Po wymianie części poproś o oddanie zużytych. Sprawdź z listą, czy się zgadza, bywa bowiem, że nieuczciwi mechanicy tylko twierdza, że coś wymienili.
 
4. Zawsze proś o kosztorys przed wykonaniem usługi i sprawdź cenę przynajmniej w jeszcze jednym warsztacie.

Tagi:

samochód ,  naprawa ,  porady domowe , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz