Partner: Logo KobietaXL.pl

Pojawienie się w domu nowego członka rodziny sprawia, że cała uwaga, nie tylko rodziców, ale i rodzeństwa, babć i dziadków, jest skierowała w jego stronę. To absolutnie zrozumiałe i uzasadnione – noworodek wymaga, by otaczać go opieka, troską i miłością 24 godziny na dobę. Dziecko jednak bardzo szybko dojrzewa, rośnie, a młodym mamom czasem trudno uwierzyć, że dziecko zaczyna być coraz bardziej samodzielne, samowystarczalne i mimo wszystko wciąż nie odstępują dziecka na krok. Z drugiej strony niektóre dzieci maja taką osobowość, charakter i potrzeby, by mama była non stop przy nich. Dla zdrowia psychicznego i fizycznego mamy, która nie przestała być ani nachwalę kobietą podczas okresu połogu, a później urlopu macierzyńskiego, powinna z upływem czasu i w miarę dojrzewania noworodka myśleć coraz częściej  sobie i swoich potrzebach. Robić coś tylko dla siebie, dla swojej przyjemności i swojego kaprysu.

Jedną z takich osobistych przyjemności, które najczęściej wybierają młode mamy, są ćwiczenia fizyczne. Wyjście z domu  na siłownię czy salę gimnastyczną jest nie tylko czasem osobistym dla kobiety, ale ma dodatkowe korzyści: poprawi sylwetkę i figurę po ciąży i pomoże szybko wrócić do dawnej formy. Takie wyjście wcale nie musi oznaczać spędzonego poza domem ogromu czasu. Wystarczy godzina, dwie, by zregenerować siły, nabrać dystansu do spraw codziennych, zrobić cos dla siebie. Tylko dla siebie samej.

Wiele kobiet nie decyduje się na takie z pozoru odważne decyzje, ponieważ nie ma z kim zostawić dziecka. Istnieje jednak przecież możliwość zatrudnienia niani, która doskonale zaopiekuje się twoim dzieckiem. Opiekunka do dziecka w Warszawie czy każdym innym dużym mieście to coraz popularniejsza posada i doskonałe zajęcie dorywcze dla studentek czy kobiet, które już odchowały swoje dzieci, wnuki i maja wiele wolnego czasu, który chcą poświęcić opiece nad innymi dziećmi. Aby znaleźć odpowiednią osobę do opieki nad dzieckiem, należy przejrzeć wiele ofert i wybrać kogoś, kto wzbudzi zaufanie, będzie miał dobre rekomendacje, przygotowanie i chęć pomocy. Portal www.niania.pl zawiera w sobie szereg profili niań, które opisują każdą kandydatkę bardzo szczegółowo, każda osoba jest weryfikowana, a jej tożsamość potwierdzana, więc nie ma mowy o jakimkolwiek niebezpieczeństwie. Warto skorzystać z takiej pomocy, zwłaszcza wtedy, gdy mieszkamy dala od najbliższej rodziny lub bliskie nam osoby wciąż są aktywne zawodowo i nie mogą zając się maluszkiem. W takich sytuacjach każda mam powinna pomyśleć o dobrej niani, a wolny czas, który zostanie jej dany wykorzystać jak najlepiej, np. wychodząc na siłownię czy szalone zakupy z przyjaciółką.

Aktywność fizyczna jest bardzo wskazana dla kobiet po porodzie, każda mama może wykorzystywać także czas spędzany w domu z dzieckiem i ćwiczyć z własnym potomkiem na swojej podłodze. Istnieje szereg ćwiczeń fizycznych, które wzmocnią mięśnie, ukształtują sylwetkę, a można je wykonać dosłownie z dzieckiem na ręku. Brak czasu dla siebie to jedynie wymówka, nie daj sobie odebrać przyjemności zażywania ruchu, czy to w domu czy wychodząc z niego bez dziecka.

Tagi:

matka ,  dziecko ,  opieka ,  społeczeństwo , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót