Partner: Logo KobietaXL.pl

„Omawiamy na konkretnych przykładach to, co okazuje się problematyczne dla wielu par (zarówno hetero-, jak i homoseksualnych). Kłopot w komunikacji, problem ze zdradą, „ta trzecia”- czyli teściowa, pojawienie się dziecka, zazdrość, utrzymanie związku na odległość (w dobie Internetu), ale i to, w jaki sposób się rozstać, jeśli zachodzi taka potrzeba”- mówią autorki. Dzięki temu, że panie znają się i lubią, książka jest napisana wartko i lekko (choć pojawiają się przecież także poważne, trudne tematy). A czytelnik wkracza do nieznanego szerzej świata gabinetu psychologicznego i dowiaduje się, jak spróbować poradzić sobie z kłopotami w związku.

Monika Dreger to terapeutka par z wieloletnim doświadczeniem, która na przykładach wielu różnych par opowiada o błędach, jakie zdarza nam się popełniać, niezależnie od wieku, pozycji, wykształcenia itp. Stara się też podać czytelnikom sprawdzone rozwiązania i pokojowe sposoby, które mogą pomóc w zwalczaniu konfliktów i dochodzeniu do zgody. Magdalena Kuszewska, dziennikarka zainteresowana psychologią, zadaje wnikliwe pytania, które uruchamiają ożywcze dyskusje. Znajdziecie tutaj tematy, które frapują i dotyczą zdecydowanej większości z nas… A zatem, co boli związek?

Zapraszamy do lektury.

 

co boli związek

Fragmenty książki:

 

„Motyle znikają, a my widzimy szarą rzeczywistość. Jest to proces, który jednak dość szybko przychodzi. I wtedy się rozjeżdżamy na swoich normach, zasadach i oczekiwaniach. Na normalnym szarym życiu, na rutynie”.

 

„Przede wszystkim związek jest wymianą (tak jak każda inna relacja). Owa wymiana odbywa się na różnych poziomach, w różnych momentach życia, ale ogólnie bilans powinien się zgadzać. Inaczej coś zaczyna szwankować”.

„Przybywa par, które są o siebie tak zazdrosne, że wynajmują detektywów. Choć nie tylko o zazdrość chodzi, bo czasem chodzi o odpowiednie dowody potrzebne w sprawie rozwodowej. (…) Nie chcę nikogo przerazić. To nie jest tak, że wszystkie pary korzystają z inwigilacji, jednak ona staje się coraz bardziej powszechna”.

 

„MK: Ludzie boją się być sami?

MD: Bardzo. Czasami łatwiej, a czasami trudniej im się do tego przyznać. Boją się, że sobie nie poradzą. Przecież w długotrwałych związkach jesteśmy do siebie przyzwyczajeni. I nagle wystaw mężowi walizki za drzwi. Przez pierwszy tydzień jakoś się organizujesz. Czujesz się, jakby on wyjechał. Ale mija miesiąc, dwa… A tutaj, w domu, wciąż nie ma tej drugiej osoby. Nawet jeśli się kłócimy, to ktoś fizycznie jest”.

 

„MK: Czasami jest tak, że nie potrafimy rozmawiać. Nie rozmawiamy o ważnych czy nieważnych sprawach. Poruszamy się w obszarze banału, codzienności, haseł. Czy milczenie to główny problem w komunikacji?

MD: I milczenie, i nadmierne rozgadanie. Nie chcę potwierdzać tutaj stereotypu, ale w moim gabinecie to jednak kobiety częściej mówią więcej niż ich partnerzy. Niestety, często mówią nie na temat. A trudno oczekiwać, że druga osoba sama wpadnie na to, o co nam chodzi, gdy albo jej nic nie mówimy, albo gubi się w gąszczu naszych słów”.

 

„MK: Czy mamy obowiązek opiekowania się tą drugą osobą?

MD: Myślę, że to przywilej, nie obowiązek”.

 

 

Rok wydania: 2017

Wydawnictwo: Wydawnictwo WGP

Autor: Monika Dreger, Magdalena Kuszewska

 

Recenzje:

 

Ze sobą, między sobą i z innymi. Do tego przyjaźń. Każdy z nas jest inny, o czym nie wolno zapominać. Ważne, aby chciało się robić sobie nawzajem przyjemności. O tym też jest ta książka. Polecamy ją, bo można tutaj przeczytać o tym, co czasem trudno nam nazwać i opisać.

 

Michał Urbaniak (jazzman, wirtuoz skrzypiec i saksofonu, kompozytor) z żoną Dorotą (jego agentką, kulturoznawczynią)

 

 

Każdy marzy o wielkiej i idealnej miłości. Nie ma chyba na świecie osoby, która nie chciałaby jej doświadczyć. Tak zostaliśmy skonstruowani. Jednak stworzenie wymarzonej relacji okazuje się być czasem najcięższą rzeczą pod słońcem. Ta książka zainspirowała nas do poszukiwania nowych rozwiązań i zmotywowała do tego, aby nieprzerwanie pracować nad jakością naszego związku.

 

Ania Rusowicz (wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów) i Hubert Gasiul (muzyk, perkusista zespołu Wilki i Ani Rusowicz)

 

Uwaga, możecie wygrać jeden z 3 egzemplarzy książki. Polubcie post na Facebooku i napiszcie do nas redakcja@kobietaxl.pl jak waszym zdaniem utrzymać dobry związek. Najciekawsze odpowiedzi opublikujemy, a autorki 3 najlepszych dostaną w nagrode książkę! Konkurs trwa do 24 września!

Tagi:

konkurs,  książka,  związek,  relacje, 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót