Partner: Logo KobietaXL.pl

Konkurs FameLab jest międzynarodowym formatem, który pod egidą British Council odbywa się na całym świecie. Polską edycję współorganizuje Centrum Nauki Kopernik. Pomysł jest prosty: udostępnić naukowcom scenę i mikrofon, zapewnić wsparcie szkoleniowe. Naukowcy na swoje wystąpienie w konkursie będą mieli po trzy minuty. Również tak długo może trwać film - nagranie wystąpienia o nauce, który będzie najważniejszym elementem zgłoszenia do konkursu.

Formularz zgłoszeniowy jest dostępny na stronie famelab.org.pl do 29 stycznia 2018 do godz. 12.00. "Film musi być nagrany jednym ciągiem, bez cięć, bez montażu. Musi przedstawiać Waszą sylwetkę. Możecie używać rekwizytów. Nie oceniamy jakości technicznej nagrania – musi być ona jedynie wystarczająca, abyśmy usłyszeli i zobaczyli Wasze wystąpienie" - informują organizatorzy konkursu.

Laureat pierwszego miejsca otrzyma 25 tysięcy złotych, drugiego – 12 tysięcy złotych, trzeciego miejsca – 6 tysięcy złotych. Zdobywca nagrody publiczności – voucher na usługi językowe (kurs, egzamin językowy lub korekta tekstu), fundowany przez British Council. Dodatkowo specjalne wyróżnienie przyzna Fundacja Kościuszkowska – będzie to promesa gwarantująca trzymiesięczne stypendium naukowe w USA w wysokości 9 tysięcy dolarów amerykańskich.

Półfinał konkursu odbędzie się 24 lutego; szkolenie MasterClass z zakresu komunikacji naukowej, autoprezentacji oraz wystąpień publicznych – 16-18 marca; a finał krajowy – 19 maja 2018 roku. Międzynarodowe półfinały oraz międzynarodowy finał w brytyjskim Cheltenham zaplanowano na 5 - 10 czerwca 2018 roku.

Więcej informacji o obecnej i poprzednich edycjach konkursu, linki do filmów z wystąpień na FameLab i informacje o naukowcach w finałach FameLab są dostępne na stronach: www.famelab.org.plhttp://www.kopernik.org.pl/projekty-specjalne/famelab/ oraz https://www.youtube.com/playlist?list=PL4628F07ED70964C4

PAP - Nauka w Polsce

Tagi:

konkurs ,  nauka ,  społeczeństwo , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót