Partner: Logo KobietaXL.pl

Młodzi przedsiębiorcy czy studenci wchodzący na rynek pracy często zadają sobie pytanie, co zrobić, by osiągnąć założone sobie cele i tym samym czuć satysfakcję z obranej ścieżki zawodowej. Jedni wybierają drogę prób i błędów, inni zaś patrzą na ludzi sukcesu, którzy przeszli tę drogę z powodzeniem.


Samodyscyplina


Codziennie praktyki kształtują charakter i mają znaczący wpływ na osiągane sukcesy. To nie lada wyzwanie zamienić niekorzystny np. dla naszego zdrowia nawyk na rzecz dobrego. Jednak, jak pokazują specjaliści i praktycy, jest to możliwe.
- Postawienie sobie celu, że będziemy biegać trzy razy w tygodniu po 30 minut, dla poczatkującego biegacza jest dużym obciążeniem. Jednak z każdym tygodniem, staje się przyjemnością, z kolejnym miesiącem wyczekiwanym momentem dnia. Samodyscyplina
i odpowiednia motywacja odgrywają tu kluczową rolę, by wprowadzić do życia nowy nawyk – mówi Natalia Bogdan, właścicielka agencji rekrutacji Jobhouse.
Samodyscyplina sprawia, iż bez względu na to, jaki postawimy sobie cel, będziemy konsekwentnie dążyć do jego realizacji. Tę umiejętność łatwo przenieść ze sportu na życie zawodowe.


Wytrwałość


Rozpoczynając nowy rozdział w życiu, czy wchodząc na nową ścieżkę kariery należy wziąć pod uwagę fakt, iż nie zawsze wszystko będzie łatwe i proste. Często nawet najlepszy plan może doprowadzić do porażki.
- Często rozmawiam z osobami, które są na początku swojej drogi zawodowej, pytają mnie, jak zacząć? Co zrobić, by znaleźć pracę swoich marzeń? Ci, którzy są aktywni sportowo, bardzo żywo reagują gdy porównuję wytrwałość w dążeniu do celu zawodowego,
z wytrwałością, która im towarzyszy w przygotowaniach do startu w np. w maratonie – mówi Natalia Bogdan.
Osoby, które uprawiają sport doskonale wiedzą, że droga do celu to mieszanka sukcesów
i porażek, a wygrywa ten, kto z nieudanych startów wyciąga wnioski i traktuje je jak życiowe lekcje. Właśnie dlatego, zarówno w treningu, jak i prawdzeniu firmy ważna jest wytrwałość
i wizja celu.

Wizja sukcesu


Sport to nie tylko rozwój fizyczny, ale przede wszystkim psychiczny. Przygotowując się do maratonu czy otwierając swoją firmę, warto działać z wizją końca, tzn. wiedzieć jaki cel chcemy osiągnąć. Takie postępowanie motywuje i dodaje energii do kolejnych działań.
- Sport pomaga mi odreagować stres towarzyszący zarządzaniu, a dzięki postępom
w sporcie, wyznaczam sobie coraz ambitniejsze cele w życiu zawodowym. Co ciekawe bieganie, tak jak biznes, zaczęłam od totalnego zera - dodaje właścicielka Jobhouse. Zapytana o kolejne wyzwanie sportowe, które przed sobą postawiła odpowiada zdecydowanie: Przygotowuję się, by zdobyć Kilimandżaro.
Sukces stanowi wypadkową wielu czynników, a jednym z najważniejszych jest upór
i samozaparcie. Nic nie testuje naszej cierpliwości bardziej niż treningi, kontuzje czy ból przy wysiłku. Dążenie do upatrzonego celu bez względu na towarzyszące nam słabości
i zwątpienia kształuje nasz charakter i powoduje, że każdego dnia stajemy się lepszą wersją siebie.

Tagi:

sport ,  praca ,  kariera ,  sukces , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz