Partner: Logo KobietaXL.pl

Fundacja BezMiar po raz czwarty zorganizowała konferencję Debata „Kobieta jest…”. W tym roku odbyła się ona 7 listopada w Lubelskim Parku Naukowo Technologicznym ul. Dobrzańskiego 3 w Lublinie. W wydarzeniu wzięło udział ponad 200 osób, zarówno kobiet jak i mężczyzn w różnym wieku. Istotą było poznanie różnych opinii na tematy istotne w życiu kobiet, a także umożliwienie kobietom zapoznania się, nawiązania kontaktów, relacji, aby mogły inspirować się do działania oraz nawiązywać współpracę.


Wydarzenie poprowadziła Agnieszka Krawiec - Dziennikarka Radia Lublin i Prezenterka TVP 3 Lublin. Gościem specjalnym podczas czwartej edycji był Pan Konrad Gaca ekspert ds. leczenia otyłości, specjalista żywieniowy, motywator, twórca metody mądrego odchudzania GACA SYSTEM.

 

Tradycyjnie odbyło się wręczenie nominacji przedstawicieli województwa lubelskiego na Ambasadorów ogólnopolskiego Konkursu Aktywność Kobiet nadane przez Marszałka Lubelszczyzny. W tym roku otrzymała je:

 Anna Augustyniak - Sekretarz Województwa Lubelskiego,

Teresa Bogacka - pomysłodawca i twórca, a od chwili utworzenia – Kanclerz Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie,

Agnieszka Gąsior – Mazur Prezeska Stowarzyszenia Lubelski Klub Biznesu,

dr hab. Sztuki Iwona Sawulska - prof. Nadzwyczajna Instytutu Muzykologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i Dyrektor Teatru Muzycznego w Lublinie od 2015,

Elżbieta Wójcik - Prezes Polskiej Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego oddział Lubelski.

 

Do pierwszego panelu dyskusyjnego „Kobieta na wsi – kobieta w mieście” zostały zaproszone: Sekretarz Urzędu Marszałkowskiego, Pani Anna Augustyniak, Prezeska Stowarzyszenia Bona Fides (Kluby Kobiet Aktywnych) Pani Iwona Przewor, Prezeska Lokalnej Grupy Działania Ziemi Kraśnickiej, Pani Wioletta Wilkos oraz Prezeska Fundacji Sieć Przedsiębiorczych Kobiet Pani, Katarzyna Wierzbowska.

Podczas dyskusji podkreślano wielokrotnie, że tak naprawdę każda kobieta może wszystko, ale zwrócono również uwagę na to, że często kobiety nie wierzą w siebie. Ważne jest, aby brać los w swoje ręce, dokonywać zmian również w swojej świadomości i nie bać się rozwoju.

 

Podczas drugiego panelu dyskusyjnego „Żyj pięknie i zdrowo” mieliśmy przyjemność wysłuchać Panią Katarzynę Kozłowicz z Uniwersytetu Medycznego i firmy Regeneris Panią Beatę Kołtun z firmy Slim Line – Centrum Nowoczesnej Kosmetologii, Panią doktor medycy Ewę Przedpełska-Kome oraz Panią Lidię Kunę, refleksologa certyfikowanego przez Instytut Lone Sorensen oraz Międzynarodowy Instytut Mai Krauze.

Przy tym panelu dominowało holistyczne podejście do życia, podkreślano istotę życia w zgodzie ze sobą, cieszenia się z tego kim się jest. Na temat wizerunku usłyszeliśmy, żeby mieć świadomość jego istnienia oraz tego, że powinien być spójny z nami. Dało się również usłyszeć o mającym ogromną moc uczuciu wdzięczności, którym powinniśmy codziennie kończyć dzień.

 

 

Podczas przerw była możliwość zakupienia książek naszego gościa specjalnego oraz poznania firm, dla których ważne jest wpieranie kobiet w aktywności społecznej i biznesowej. Poza zapoznaniem się z ofertą firm można było skorzystać z niektórych ich usług. Między czasie uczestnicy chętnie poznawali się ze sobą, wymieniali wizytówkami i dyskutowali na tematy, które narodziły się podczas sesji pytań.

 

 foto Dorota Sitkowska

Tagi:

fundacja bezmiar ,  Anna Augustyniak ,  debata , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót