Reklama:

Dzieci mogą pozwać rodziców po osiągnięciu pełnoletności. Etyk Eric Delacroix zapytany przez Le Figaro podkreślił, że dzieci mają prawo do ochrony prywatności. Kiedy są małe nawet nie wiedzą, że ktoś je fotografuje i gdzieś w sieci umieszcza zdjęcia, potem nawet nie chcą, by ich zdjęcia były umieszczane, ale rodzice traktują je jak swoją własność.

 

Dlatego według francuskiego prawa, każde dziecko będzie mogło podać rodziców do sądu po osiagnięciu pełnoletności. 45 tysięcy Euro kary lub rok bezwzględnego pozbawienia wolności – oto możliwe konsekwencje.

We Francji również policja ostrzega rodziców przed publikowaniem zdjęć pociech. Chodzi o to by nie były wykorzystywane przez pedofilów czy porywaczy. Eksperci są zdania, że bezmyślność dorosłych nie zna w tym zakresie granic.

 

- Chwalenie się dzieckiem jak zabawką jest nieodpowiedzialne – przestrzegają.

 

Francja jest pionierskim krajem w Europie, gdzie zaczyna się porządkować prawo związane z internetem. Ostatnio uregulowano kwestię związaną z kontami na Facebooku po śmierci ich właścicieli.

 

Tymczasem w Polsce rodzice wrzucają zdjęcia pociech często bez opamiętania. Nie szanując dziecięcej prywatności.

 

źróło http://www.emol.com/noticias/Tendencias/2016/03/03/791201/Francia-Padres-podrian-ser-demandados-por-postear-fotos-de-sus-hijos-sin-su-consentimiento.html

Tagi:

facebook,  prawo,  zdjęcie,  dziecko,  Francja,  internet, 

Loading...
Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Zostaw komentarz:

    Brak komentarzy
Powrót
Kongres Gospodarczy Europy Centralnej i Wschodniej 29 - 31 maj
Wyszukiwarka
Najnowsze
Newsletter
zapisz
Reklama:
Loading...