Partner: Logo KobietaXL.pl

Oto pięć typów wampirów energetycznych. To osoby, w których towarzystwie źle się czujesz, które dosłownie wysysają z ciebie energię:

1. Narcyz

 

Jego motto to „ja pierwszy”. Zawsze, wszędzie. Jest najważniejszy, ma wysokie mniemanie o osobie. Nie ma empatii. Jeśli postąpisz nie po jego myśli, natychmiast zostajesz ukarana. Narcyz staje się zimny jak lód, milczy, są ciche dni. Przeprosiny długo nie zostają przyjęte, ty będziesz się łasić i płaszczyć, on wyniośle milczy.

 

2. Ofiara

 

To podstępny wampir. Jest biedny, nieszczęśliwy, wszyscy są przeciwko niemu. Swoją postawą wymusza na tobie współczucie i pomoc. Kiedy jednak chcesz pomóc, zawsze ma zastrzeżenia. Nie wie, czy to dobry sposób, nie wie, czy dasz radę… Nigdy nie wiesz, jak się przy nim zachować, wpędza cię w frustrację. Jego „nieszczęścia” pozwalają mu sprawować nad tobą kontrolę.

 

3. Kontroler

 

On decyduje o tym, co masz robić, jak się zachować, co powiedzieć, w co się ubrać. Nie obchodzą go twoje potrzeby ani twoje emocje. On wie lepiej, co TY czujesz, czego chcesz od życia. Wszelkie próby sprzeciwienia się traktuje z góry – poniża, potrafi cię wyzywać, krytykować. Łatwo go poznać, bo czeto zaczyna zdanie od słów - „wiesz, czego tak naprawdę potrzebujesz...”

 

4. Mówca

 

Mówi i mówi, głównie o sobie. Zaimek 'ja” odmienia przez wszystkie przypadki. Masz zajmować się wyłącznie nim i jego potrzebami, nie dopuszcza cię do słowa. Zamęcza cię psychicznie i fizycznie swoim jestestwem. Nie słucha, co TY masz do powiedzenia. Skupiony jest wyłącznie na swoich potrzebach. Od narcyza rożni go jednak niskie poczucie własnej wartości.

 

5. Król dramatu

 

Nigdy nie możesz na niego liczyć, bo wiecznie jest w centrum jakiejś tragedii. Kiedy ma katar, umiera, musisz zająć się jego chorobą, nawet jeśli sama masz 40 stopni gorączki. Wiecznie ma jakiś problem i zrzuca na ciebie swoje obowiązki. Chce jednak, abyś nie tylko go wyręczała, ale dodatkowo czuła, że to twój obowiązek.

 

Być może jednak, nie jesteś pewna do końca, czy masz z nimi kontakt. Pamiętaj, że są osoby bardziej podatne na towarzystwo toksycznych ludzi. Ryzyko wzrasta, gdy:

- ignorujesz własne potrzeby

- zbyt wiele czasu poświęcasz dla innych

- byłaś zaniedbywana jako dziecko

-masz za sobą traumatyczne przeżycia – nadużycie, rozstanie itp.

- masz niską samoocenę.

 

Pamiętaj też, by nie osądzać wampirów. Fakt, że pewne osoby stają się nimi również wynika z ich życiowych doświadczeń. Może być to sposób na przetrwanie czy chęć zwrócenia na siebie uwagi. To jednak w żaden sposób nie usprawiedliwia faktu, że chcą ukraść twoją energię, nawet gdy część z nich czyni to zupełnie nieświadomie.

 

Jak ich rozpoznać? Oto lista symptomów, które mogą się pojawiać, kiedy są blisko ciebie:

- nagłe mdłości

- nieuzasadniony niczym ból brzucha

-pulsujący ból głowy

- poczucie winy bez wyraźnego powodu

- ból w klatce piersiowej albo w szyi

- intuicyjne poczucie dyskomfortu.

 

Jeśli masz przynajmniej dwa z tych objawów, możesz być pewna, że masz do czynienia z energetycznym wampirem.

 

źródło https://www.psychologytoday.com/us/blog/emotional-freedom/201101/the-5-types-emotional-vampires-in-your-life

Tagi:

wampir ,  energetyczny wampir ,  stres , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót