Partner: Logo KobietaXL.pl

Nawet nie wiesz kiedy i jak wysysają z ciebie radość życia i kradną twoją energię. Teraz jednak łatwo ich rozpoznasz w swoim otoczeniu. Sprawdź!

 

1. Narcyz

 

Jego motto to „ja pierwszy”. Zawsze, wszędzie. Jest najważniejszy, ma wysokie mniemanie o osobie. Nie ma empatii. Jeśli postąpisz nie po jego myśli, natychmiast zostajesz ukarana. Narcyz staje się zimny jak lód, milczy, są ciche dni. Przeprosiny długo nie zostają przyjęte, ty będziesz się łasić i płaszczyć, on wyniośle milczy.

 

2. Ofiara

 

To podstępny wampir. Jest biedny, nieszczęśliwy, wszyscy są przeciwko niemu. Swoją postawą wymusza na tobie współczucie i pomoc. Kiedy jednak chcesz pomóc, zawsze ma zastrzeżenia. Nie wie, czy to dobry sposób, nie wie, czy dasz radę… Nigdy nie wiesz, jak się przy nim zachować, wpędza cię w frustrację. Jego „nieszczęścia” pozwalają mu sprawować nad tobą kontrolę.

 

3. Kontroler

 

On decyduje o tym, co masz robić, jak się zachować, co powiedzieć, w co się ubrać. Nie obchodzą go twoje potrzeby ani twoje emocje. On wie lepiej, co TY czujesz, czego chcesz od życia. Wszelkie próby sprzeciwienia się traktuje z góry – poniża, potrafi cię wyzywać, krytykować. Łatwo go poznać, bo czeto zaczyna zdanie od słów - „wiesz, czego tak naprawdę potrzebujesz...”

 

4. Mówca

 

Mówi i mówi, głównie o sobie. Zaimek 'ja” odmienia przez wszystkie przypadki. Masz zajmować się wyłącznie nim i jego potrzebami, nie dopuszcza cię do słowa. Zamęcza cię psychicznie i fizycznie swoim jestestwem. Nie słucha, co TY masz do powiedzenia. Skupiony jest wyłącznie na swoich potrzebach. Od narcyza rożni go jednak niskie poczucie własnej wartości.

 

5. Król dramatu

 

Nigdy nie możesz na niego liczyć, bo wiecznie jest w centrum jakiejś tragedii. Kiedy ma katar, umiera, musisz zająć się jego chorobą, nawet jeśli sama masz 40 stopni gorączki. Wiecznie ma jakiś problem i zrzuca na ciebie swoje obowiązki. Chce jednak, abyś nie tylko go wyręczała, ale dodatkowo czuła, że to twój obowiązek.

 

Sprawdź, jak się bronić przed wampirami!


źródło Gostica

Tagi:

wampir ,  energetyczny wampir ,  mąż ,  teściowa ,  matka ,  psychologia , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót