Reklama:
blocker

Klasyczny obraz alkoholika pokazuje osobę, której życie rozpada się z powodu picia. Ale to dotyczy tylko części uzależnionych od alkoholu.

Sarah Allen Benton, autorka książki o dobrze funkcjonujących alkoholikach, podkreśla, że można być uzależniona osobą, mając dobrze płatną pracę, rodzinę, przyjaciół.

 

Taki alkoholik może wprowadzać w błąd otoczenie – dodaje Benton. Bo wszystkim się wydaje, że skoro osiąga sukces, oznacza to, że picie nie stanowi problemu. On sam żyje tez w takiej iluzji – skoro mam pracę, niczego nie zaniedbuję, mam rodzinę, znajomych, to znaczy, że nie jestem alkoholikiem. Pije drogie alkohole, nie zaznał porażki, co utwierdza go w przekonaniu, że wszystko jest w najlepszym porządku.

 

- Ale nie jest – ostrzega Robert Huebner, specjalista od uzależnień. - To może trwać latami, ale w końcu doprowadzi do katastrofy. Jej skutki są zawsze fatalne.

 

Kiedy możemy mówić o zagrożeniu?

 

Kobiety wypijające więcej niż trzy drinki dziennie, lub siedem tygodniowo należą do tej grupy. Dla mężczyzn ten limit wynosi cztery drinki dziennie lub czternaście na tydzień. Jeśli ktoś pije więcej, powinna zapalić mu się lampka ostrzegawcza.

Trzeba pamiętać, jedna na cztery osoby nadużywające alkoholu mają problem alkoholowy lub będą go mieć wkrótce.

Ogólnie aż 20 procent alkoholików należy do grupy tych dobrze funkcjonujących.

 

Czy należysz do tej grupy? Sprawdź!

 

1. Czasami w żartach mówisz, że pijesz za dużo.

2.Zdarza ci się mieć problem przez alkohol.

3. Potrzebujesz alkoholu aby się zrelaksować lub poczuć się pewniej.

4.Zdarza ci się pić rano albo w samotności.

5. Upijasz się nawet wtedy, gdy tego nie chcesz.

6.Chowasz alkohol.

7. Rozmowa na temat twojego picia powoduje u ciebie agresję.

8. Bliscy mówią ci, że nadużywasz alkoholu.

 

Jeśli nawet kilka z tych punktów pasują do ciebie, to znak, że należy zastanowić się nad swoim piciem. Dobrze funkcjonujący alkoholicy wydają się mieć wszystko pod kontrolą, ale przychodzi czas, że hamulce puszczają – powodują wypadki drogowe, wchodzą w niebezpieczne związki, popełniają różne życiowe błędy.

 Zrób sobie test   Czy powinnaś przestać pić?

Dlatego, nawet jeśli teoretycznie wszystko jest w porządku, a ty odnosisz sukces w życiu – możesz szybko wszystko stracić nie szukając pomocy, kiedy jesteś dobrze funkcjonującym alkoholikiem.

źródło webmd

Czytaj Poradnik dla pijących kobiet

Tagi:

uzależnienie,  alkohol,  picie,  kobieta,  nałóg,  alkoholizm, 

Loading...
Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Zostaw komentarz:


  • Komentarz od: ~Bernardmoorb   zgłoś nadużycie  

    W końcu znalazłam kapsułki RevoMuscle do zwiększania masy mięśniowej, zamówiłam na oficjalnej stronie producenta – i zaproponowałam mężowi takie rozwiązanie. Zgodził się – i o to jest wynik! Maz wygląda jak prawdziwy kulturysta, dlatego chciałabym powiedzieć trochę więcej o tych kapsułkach.... Środek do zwiększania masy mięśniowej RevoMuscle sprzedawany jest do tej pory tylko od producenta. Dla organizacji sprzedaży stworzona była specjalna strona internetowa. Można odwiedzić ją i zamówić środek do zwiększania masy mięśniowej RevoMuscle. Cena może być obniżona, producent oferuje akcje oraz promocje. Niestety, czas trwania ich zawsze jest ograniczony. Spróbujcie zamówić środek do zwiększania masy mięśniowej RevoMuscle po obniżonej cenie! Produkt jest odpowiedni dla początkujących gości siłowni oraz dla doświadczonych kulturystów. Ale uważajcie na oszustów, którzy chcą sprzedać fałszywy produkt za bardzo niską cenę. Kupujcie prawdziwy produkt tylko tu: opinia i osobiste doświadczenia

Powrót
Wyszukiwarka
Najnowsze
Newsletter
zapisz
Reklama:
Loading...