Partner: Logo KobietaXL.pl

Są z nami wszędzie. Na wakacjach, spotkaniach rodzinnych, w pracy, na uczelni, w restauracji, a nawet w łóżku. Urządzenia mobilne łączące w sobie funkcje telefonów komórkowych i przenośnych komputerów z dostępem do internetu (przede wszystkim!) nie opuszczają nas nawet na krok. 

Jesteśmy online 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Sprawdzamy Facebook, czytamy newsy, wrzucamy zdjęcia, filmiki - nieważne z kim i gdzie jesteśmy. Tak podobno umiera konwersacja - ta rzeczywista w tzw. realu. Czasami nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, że siedząc w restauracji z przyjaciółmi, partnerem na romantycznej kolacji czy w kinie na świetnym filmie zamiast skupić się na tym czego doświadczamy tu i teraz, nasze myśli są zupełnie gdzie indziej, a nasz wzrok skupiony jest na ekranie naszego smartfona. 

Czy smartfony zawładnęły naszym życiem? A może to my nie możemy już sobie bez nich poradzić? Wiele z nas nawet nie potrafi wyobrazić sobie kilku dni bez swojego urządzenia. Co więcej, wiele osób deklaruje, że kocha swoje smartfony. Czy to oznacza, że współczesne społeczeństwo jest od nich uzależnione?  Nie wierzysz? Następnym razem rozjerzyj się dookoła i sprawdź ile osób w twoim otoczeniu właśnie bawi się swoim smartfonem, a tymczasem zobacz film poruszający właśnie problem relacji międzyludzkich we współczesnym świecie pełnym smartfonów. Wygląda znajomo?

 Sprawdźcie, czy też jesteście użaleznieni!

Tagi:

uzależnienie ,  relacje ,  aplikacja ,  technologia ,  społeczeństwo ,  smartfony , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót