Partner: Logo KobietaXL.pl

Choć oczywiście dziś samotność stała się prawdziwa plagą, pogłębioną jeszcze przez lockdown i pandemię, to zjawisko dotyka boleśnie osób, które dobrze się czują przede wszystkim z innymi ludźmi. Są jednak takie osoby, które kochają samotność i często na własne życzenie żyją nieco w izolacji, lubią ten stan, bo daje im on poczucie wolności. Jakie cechy mają samotnicy z wyboru? Sprawdźcie!

 

1. Umieją wyznaczać granice

Podczas gdy większość ludzi ma problemy ze stawianiem granic, dla nich jest to chleb powszedni. Umieją siebie chronić w najlepszy możliwy sposób. Sami też nie przekraczają cudzych granic, wiedząc jak bardzo jest to istotne.

 

2. Nie mają złudzeń

Akceptują świat, jakim jest i nie mają niepotrzebnych złudzeń. Umieją odnaleźć się w swoim życiu, z reguły dobrze się o siebie troszczą.

 

3. Są świadomi siebie

Nie uciekają od siebie i mają czas na wewnętrzne rozmowy. Nie boją się takich konfrontacji. Dzięki temu wiedzą jacy są i na czym stoją. Mają świadomość swoich potrzeb ale i tego, co sprawia im dyskomfort.

 

4. Są odważni

Samotnicy z wyboru z reguły nie mają problemu z wychodzeniem poza strefę komfortu. Nie przerażają ich samotne wojaże, wyjścia, wiedzą, że mogą liczyć na swoją wiedzę i umiejętności. Często są pożądanymi towarzyszami dla innych ze względu na świetne talenty organizacyjne.

 

5. Nie dbają o akceptację innych

Ponieważ nie mają przymusu bycia w czyimkolwiek towarzystwie, nie zależy i na opiniach innych ludzi, ani na ich akceptacji. Samotnicy i tak zrobią wszystko po swojemu nie oglądając się na innych. Albo im dotrzymacie kroku, albo wasze drogi się rozejdą.

 

6. Są bardzo otwarci

Wbrew pozorom, są osobami towarzyskimi i otwartymi na innych ludzi. Bardzo łatwo nawiązują kontakty, w nowym miejscu natychmiast mają wielu znajomych. Rozumieją potrzeby innych i są empatyczni. Nie chcą jednak, by ktokolwiek przekraczał ich granice.

Tagi:

samotność ,  szczęście , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz
Reklama: