Partner: Logo KobietaXL.pl

Oczywiście bycie pewną siebie kobietą nie jest równoznaczne z brakiem prawa do wątpienia lub porażki, ale stanowi o tym, że wiemy, jak podnieść się nawet po najbardziej bolesnym upadku. Jak więc zyskać pewność siebie?


1. Poznaj swoje wady i zalety

Pierwszym kluczem do bycia pewną siebie,  jest dokładne poznanie siebie. Wiedza o zaletach, zdolnościach i o wadach, pomoże wydobyć z nas to, co najlepsze w każdej sytuacji i umieć to wykorzystać. Pamiętaj, jedyną osobą, która zawsze będzie z tobą i która nie zawiedzie cię, bez względu na to, co się stanie, jesteś ty sama!


2.  Naucz się mówić NIE

Umiejętność powiedzenia NIE, jest symbolem niezależności. Jedyną osobą, którą zawsze powinieneś starać się zadowolić, jesteś ty sama. To nie jest chory egoizm, tak powinno być. Przez lata jednak wmawiano kobietom, że powinny się poświęcać, szczególnie dla dzieci. 


3. Pokochaj siebie

Tak, nie jesteś idealna, ale nikt nie jest. Jesli jednak nie pokochasz sama siebie, nikogo nie będziesz w stanie darzyć uczuciem. W dodatku nigdy nie zdobędziesz szacunku innych. Jeśli sama siebie nie lubisz, to jak możesz wymagać od obcych, aby żywili wobec ciebie pozytywne uczucia?4.  Naucz się mówić TAK

W taki sam sposób, w jaki ważne jest ustalanie granic i umiejętność odmawiania, ważne jest, aby wiedzieć, jak powiedzieć TAK. Oznacza to umiejętność podejmowanie ryzyka, odwagę robienia nieznanych rzeczy i ostatecznie wyjście ze swojej strefy komfortu. 


5. Akceptuj błędy

 Jako ludzie popełniamy błędy i jest to normalne. Oczywiście kobieta pewna siebie wie, jak rozpoznać swoje błędy, przyznać się do konsekwencji swoich działań i wykorzystać je na przyszłość jako lekcję życia.


6. Nie  zadręczaj się przeszłością

Samobiczowanie niczego nie zmieni ani nie naprawi błędu. Najlepszą rzeczą do zrobienia jest wybaczenie sobie i wyciąganie wniosków.


7. Walcz o marzenia

Cokolwiek ci powiedzą, zawsze realizuj swoje marzenia. Oczywiście niektórych nie spełnisz, ponieważ są rzeczy, które nie zawsze zależą tylko od ciebie. 


8. Bądź autentyczna

Jesteś wyjątkowa i niepowtarzalna. Kiedy kobieta ma poczucie wartości, nie musi podążać za modą ani stereotypami, aby poczuć się kimś ważnym. Pozowanie nie jest częścią jej życia, podobnie jak pozory. To sprawia, że ​​ma pełniejsze życie, będąc zawsze sobą.


9. Nie bój się prosić o pomoc

 Bez względu na to, jak pewną siebie jest kobieta, będą rzeczy, których nie może zrobić sama. W przeciwieństwie do niepewnych kobiet,  ta wie, jak prosić o pomoc i się jej nie wstydzi. 


 10. Podążaj za głosem intuicji

 Intuicja to twój najlepszy doradca. Kobieta, która ma dobrą samoocenę nie musi słuchać innych. Wystarczy, że słucha głosu, który płynie z jej serca.

Tagi:

poczucie wartości ,  kobieta ,  pewność siebie , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz
Reklama: