Partner: Logo KobietaXL.pl

- Oczywiście nie zastąpimy niczym smaku kawy ale jej ożywcze i energetyczne działanie już tak - mówi Marcin Stefański z Ziołowego Pogotowia. - Dlatego polecam ten zestaw osobom, które naduzywaja kawy, albo z różnych powodów muszą się jej wystrzegać.

 

Mieszanka energetyczna – zamiast kawy

  1. Korzeń Mniszka lekarskiego Radix Taraxacin 2 części
  2. Ziele Macierzanki Herba Thymus 2 cześć
  3. Ziele Pokrzywy Herba Urtica dioica 1 cześć
  4. Kwiat Dziurawca Flos Hypericum 1 cześć
  5. Ziele Melisy Herba Melissa officinalis 2 cześci

Zrobić mieszankę mieszankę we wskazanych proporcjach.  

Zalać wrzątkiem, parzyć od 7 do 10 minut. Przelać do termosu pić małymi łykami w ciągu dnia zamiast kawy.

MNISZEK LEKARSKI – Herbata z mniszka lekarskiego to alternatywa dla kawy znana od pokoleń. Zioło to nawet w smaku przypomina kofeinę, dlatego dobrze komponuje się w wersji z mlekiem – może oszukiwać tradycyjne latte. Pobudza do działania i wspomaga koncentrację.  W mniszku znajduje się wiele witamin, duża ilość potasu, magnez i krzem oraz karotenoidy.

MACIERZANKA – Macierzanka pozytywnie nastraja oraz orzeźwia. Dlatego tak doskonale sprawdza się zamiast porannej kawy. Poprawia krążenie, a tym samym dotlenia organizm. To właśnie dzięki temu ułatwia koncentrację i poprawia pamięć. Świetnie zatem sprawdza się w trakcie przygotowań do egzaminów czy ważnych spotkań. Taki napar popijany regularnie, pomoże pozbyć się nawet migreny.

POKRZYWA – Zwiększa ilość hemoglobiny przez co komórki są lepiej dotlenione. Ten popularny chwast jest w stanie dostarczyć więcej energii niż filiżanka kawy. Tradycyjnie stosowało się pokrzywę do redukcji stresu i wzrostu energii życiowej, ale pokrzywa ma dodatkowy bonus, mianowicie poprawia wchłanianie żelaza. Nie należy przesadzać z ilością filiżanek, bo pokrzywa ma wpływ na krzepnięcie  krwi.

DZIURAWIEC – Jeśli przemęczenie wywołane jest bezsennością, bólami głowy i stanami depresyjnymi, wówczas dziurawiec sprawdza się najlepiej Zioło to jest naturalnym antydepresantem, który z pewnością pozwoli nam pozbyć się apatii i poprawi nasze samopoczucie. Nie należy stosować dużej ilości dziurawca przed opalaniem, bo mogą pojawić się plamy na skórze.

 

MELISA– Melisa to roślina znana przede wszystkim z właściwości uspokajających, napar z melisy działa także korzystnie na ośrodkowy układ nerwowy poprawiając pamięć i koncentrację. Regularne stosowanie naparu z melisy poprawia  poprawia pamięć i wpływa korzystnie na koncentrację.

Tagi:

zioła ,  kawa , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót