Partner: Logo KobietaXL.pl
Podobne artykuły:

Pizza może być zdrowa

Pizza nie brzmi zdrowo. W końcu od lat mówi się, że to jeden z najgorszych fastfoodów i powinno się go unikać jak ognia. Najlepsze są sałatki, otręby, pełnoziarniste chlebki i rybka gotowana a parze. I to wszystko prawda! Spożywanie śmieciowego jedzenia jest złe w momencie, kiedy jest jedynym, które trafia do naszych ust. Kiedy staramy się, aby nasze posiłki były zbilansowane, pełne wartości odżywczych i przygotowane ze świeżych produktów, to nie ma się co umartwiać i warto raz na jakiś czas można sobie pozwolić na odrobinę szaleństwa i zamówić ukochaną pizzę.

Tym bardziej, że już kilka lat temu włoscy (a jakże!) naukowcy z Mario Negri Institute for Pharmaceutical Research w Mediolanie są zdania, że jedzenie pizzy dwa razy w tygodniu (no, może bez przesady) zmniejsza ryzyko zachorowania na raka przełyku aż o 59%, natomiast na raka jelita grubego o 25%. A za te cudowne właściwości odpowiedzialny jest likopen, czyli składnik pomidorów, który nadaje im tę piękną czerwona barwę. Likopen to przeciwutleniacz, zwalcza wolne rodniki. Udowodniono naukowo, że może niszczyć nawet już powstałe komórki rakowe, aczkolwiek ten mechanizm nie jest jeszcze do końca zbadany. Najwięcej jest go w pomidorach, jednak proces uzyskiwania koncentratu sprawia, że jego stężenie rośnie. W przeciwieństwie do wszystkich innych składników doskonale zachowuje się w wysokich temperaturach i przy udziale tłuszczy, dlatego sosy pomidorowe są wbrew pozorom bardzo zdrowe.

Wybieraj mądrze

Pizza może być zdrowa pod warunkiem, że nie przesadzimy. W końcu jak mówi stare przysłowie „tylko dawka czyni truciznę”. Niewątpliwymi zaletami pizzy jest to, że jest smaczna, zawiera dużo zdrowego likopenu, wapnia w serze, a jeśli jemy ją z warzywami to dodatkowo dostajemy porcje witamin. Oczywiście trzeba wziąć jeszcze pod uwagę jakość składników. Wiadomo, że mrożona pizza z supermarketu nijak się ma do pysznej pizzy z lokalu. Przy czym, jeśli chodzi o jakoś produktów na rynku polskim zdecydowanie przoduje tutaj Domino’s pizza. Amerykańska marka, obecna w naszym kraju od 2011 roku, a pierwszy lokal powstał w Warszawie. Mają doświadczenie, ponieważ Domino’s istnieje już od 1960. Obecna jest w 75 krajach na całym świecie, gdzie ma ponad 11 tysięcy lokali.

Domino’s swój model biznesowy opiera przede wszystkim o doskonałej jakości składniki, ponieważ tu nie ma miejsca na półśrodki. Mozzarellę wybierają wyłącznie Galbani, natomiast sosy do pizzy robią sami ze świeżych pomidorów. Pizza przygotowywana jest zaraz po złożeniu zamówienia. Trafia do pieca na dokładnie obliczone 6 minut, po czym ląduje w pudełku, a te w specjalnie opracowanej torbie termicznej Domino's Heat Wave. Wszystko to by placek trafił do klienta dokładnie taki, jaki wyszedł z pieca. Więc czy warto kupować średniej jakości mrożonki czy raczej warto postawić na sprawdzone lokale?

Nie musisz ruszać się z domu, zamów pizzę przez internet

Nie wiesz czy w twoim mieście działa Domino’s? Sprawdź na stronie https://www.dominospizza.pl/. Domino’s to przede wszystkim pizza w dostawie i w tej właśnie formie najlepiej jest delektować się ich specjałami. Zazwyczaj w lokalu znajduje się kilka stolików, a wystrój jest ciepły i przyjemny. Część miejsc zlokalizowana jest w centrach handlowych, akurat żeby na chwile przysiąść w trakcie zakupów i zjeść smaczną pizzę i troszkę odetchnąć. Obsługa zawsze dba o klienta a kierowcy starają się dowieźć zamówienie jak najszybciej jest to możliwe z poszanowaniem zasad ruchu drogowego. Jednocześnie jeśli w twojej okolicy nie ma jeszcze lokalu Domino’s nie przejmuj się. Pewnie niedługo powstanie. Jest to druga po Pizza Hut najprężniej rozwijająca się marka na świecie.

Nie musisz ruszać się z domu by zamówić sobie gorącą pizzę czy inny smakołyk. Na stronie znajduje się nie tylko pizza menu oraz panel do zamówień, ale też kreator pizzy, gdyby jednak żadna z pozycji w karcie nie przypadła ci do gustu. Pizzę dostępne są w trzech rozmiarach, a zazwyczaj na stronie można wybierać z przynajmniej kilku promocji. Do tego do wyboru są wrapy z różnymi dodatkami, soczyste skrzydełka z kurczaka czy delikatne polędwiczki. Znajdzie się nawet coś na deser, jeśli lubisz chrupiące paluszki chlebowe posypane cynamonem lub gorące ciasto Lava Cake z płynną czekoladą w środku.

Tagi:

jedzenie ,  odżywianie ,  pizza , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót