Partner: Logo KobietaXL.pl

Uderzenia gorąca, bezsenność, depresja, drażliwość, wahania nastroju, tycie - to tylko część z symptomów, które "uprzyjemniają" kobietom życie w okresie menopauzy. Zamiast jednak rozpaczać, weź się z nimi za bary. Możesz sama sobie pomóc!

1. Kontroluj, kiedy masz uderzenia gorąca, co je powoduje? stres? kawa? alkohol? upał? Unikaj tych sytuacji. Kiedy nadejdą poty oddychaj spokojnie przez nos i wypuszczaj powietrze ustami. Powinno pomóc.

2. Masz problem w nocy? Budzisz się co godzinę spocona? Wkładaj pod poduszkę włożone do worka specjalne żele trzymane w zamrażalniku (takie, jak na stłuczenia, można kupić w aptece). Przekładaj poduszkę na chłodna stronę. Poczujesz natychmiastowa ulgę.

3. Zacznij ćwiczyć. Joga, tai chi będą bardzo pomocne w utrzymaniu równowagi psychicznej. Pamiętaj, aby ćwiczyć najpóźniej 3 godziny przed pójściem do łóżka!

4. Masz suchość pochwy? W aptece dostępne są odpowiednie preparaty, które pomogą zwalczyć ten problem.

5.Uprawiaj seks. To pomaga w relaksacji.

6. Pamiętaj, że jeśli cierpiałaś na PMS, w okresie menopauzy możesz mieć większe wahania nastroju. Spróbuj ratować się łagodnymi lekami ziołowymi.

7. Możesz mieć migreny. Uważaj, aby się nie głodzić. Jedz małe przekąski. Staraj się uciąć sobie drzemkę w ciągu dnia.

8. Możesz mieć problem z włosami. Zaczną siwieć, wypadać. Dla odmiany mogą rosnąć na szyi i twarzy. Nie przejmuj się tym. To normalne.

9. Niestety, ale pryszcze to nie wyłączny atrybut młodości. Możesz je mieć również podczas menopauzy. Zaopatrz się w specjalne toniki, szukaj beztłuszczowych kosmetyków.

10. Zaczniesz mieć kłopoty z pamięcią. Kobiety mające dużo uderzeń gorąca są na to bardziej narażone. Zacznij zmuszać mózg do pracy. Czytaj, ucz się nowych rzeczy, znajdź nowe hobby.

11. Spróbuj zawalczyć z menopauzą ziołowymi lekami. Pij szałwię. Jeśli to nie pomaga, idź koniecznie do lekarza. Nie bój sie hormonów. Odpowiednio dobrane, przyniosą ci ulgę!

Tagi:

menopauza ,  uderzenia gorąca ,  zdrowie , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz