Partner: Logo KobietaXL.pl

Na początek przyjrzyjmy się naturalnym produktom, które łagodzą uciążliwe uderzenia gorąca. Po pierwsze twoim naturalnym sprzymierzeńcem jest soja, która jest bogata w estrogeny roślinne. Izoflawony należące do grupy fitoestrogenów wykazują działania podobne do estrogenów organizmu ludzkiego, są również bardzo często stosowane przy terapiach hormonalnych, więc postaraj się, aby twoja dieta była bogata w produkty sojowe. 

Kolejną rośliną, która pomoże ci złagodzić, a nawet pozbyć się uderzeń gorąca jest siemię lniane i olej lniany - produkty pełne fitoestrogenów podobnie jak soja. 

Zioło, które powinno zostać twoim "bliskim przyjacielem" to pluskwica groniasta. Pomoże ci nie tylko walczyć z uderzeniami gorąca, ale zlikwiduje nocne pocenie się. Nie jest jednak zalecane kobietom o wrażliwych jelitach i żołądku. Pluskwica ma wpływ na podwzgórze czyli część mózgu odpowiedzialną między innymi za kontrolowanie temperatury ciała. 

Właściwym wyborem będzie również czerwona koniczyna. Dzięki dużej zawartości roślinnych estrogenów, koniczyna przede wszystkim łagodzi uderzenia gorąca, ale to nie wszystko. Poprawia nastrój jak również zmniejsza uczucie suchości w miejscach intymnych.

Innym świetnym, domowym lekarstwem jest ocet jabłkowy. Tu jednak liczy się systematyczność. Codziennie rano przed pierwszym posiłkiem wypijaj szklankę wody z 2 łyżkami octu. Jeśli nie możesz znieść jego mocnego smaku, zamiast do wody dodawaj go do ulubionego soku. 

O czym jeszcze warto pamiętać? Przede wszystkim, zwróć uwagę na swoje ubrania, a zwłaszcza materiały, z których są wykonane. Wybieraj naturalne, oddychające tkaniny takie jak len czy bawełna. Zrezygnuj również z ubrań przylegających do ciała i bardzo obcisłych, twoja skóra i całe ciało muszą czuć się swobodnie. Ubieraj się warstwowo w ubrania, które w każdym momencie będziesz mogła ściągnąć. Jeśli np. zakładasz marynarkę, a pod nią koszulową bluzkę, upewnij się, że pod koszulą masz ładny top, jeśli będzie ci za gorąco zawsze będziesz mogła ją zdjąć i schować do torebki. 

Istnieje grupa produktów i sytuacji, które zwiększają, a nawet prowokują występowanie uderzeń gorąca, postaraj się wyeliminować je ze swojego jadłospisu i życia. Są to: stres, brak snu, zmiany klimatu, kofeina, alkohol, czekolada, papierosy, rozgrzewające przyprawy, niektóre rodzaje serów. 

Korzystnie na twoje zdrowie i samopoczucie wpłyną również joga i medytacja. 

 

 

Tagi:

menopauza ,  uderzenia gorąca ,  zioła ,  zdrowie , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót