Partner: Logo KobietaXL.pl

Przyczyn nadmiernie pocących się dłoni może być bardzo wiele, zazwyczaj problem powinien minąć z wiekiem, jednak w praktyce wcale nie znika. Zbytnia nerwowość, stresujący tryb życia, niepewność siebie, kłopoty z krążeniem to najczęściej występujące przczyny. Co robić jeśli żadne maści, kremy czy leki nie pomagają? Najlepiej sięgnąć po stare, sprawdzone sposoby, które każda perfekcyjna pani domu powinna znać. 

1. Pomidory. Spocone dłonie mogą być przyczyną niedoboru witamin i składników mineralnych, aby uzupełnić ich poziom codziennie pij przynajmniej jedną szklankę soku pomidorowego. Sokiem możesz również przemywać dłonie. 

2. Sól epsom (gorzka). Rozpuść trzy łyżeczki soli w szklance ciepłej wody. Mocz ręce w roztworze przez 5 minut. Czynność powtarzaj codziennie.

3. Węgiel drzewny leczniczy. Regularne przyjmowanie leczniczego węgla drzewnego na pusty żołądek zmniejszy problem nadmiernej potliwości dłoni.

4. Woda różana. Przygotuj tonik w proporacjach 1:1 - wymieszaj wodę różaną z octem i przecieraj dłonie co wieczór wacikiem nasączonym miksturą.

5. Zielona herbata. Ma właściwości ściągające, zamyka pory, pomaga pozbyć się tłuszczu i potu ze skóry. Pij jej jak najwięcej, aby unormować pracę twojej gospodarki hormonalnej, ale również przemywaj nią codziennie swoje ręce.

6. Skórka cytryn i pomarańczy. Na pocące się dłonie doskonale będzie działał peeling przygotowany z wysuszonych skórek cytryn i pomarańczy. Oprócz pozbycia się nadmiernej ilości potu sprawią, że twoje dłonie będę przyjmnie pachnieć. Wysusz skórki na słońcu, rozgnieć i dodaj do antyalergicznego, bezzapachowego mydła w płynie. 

7. Soda oczyszczona. Wymieszaj kilka łyżeczek sody z ciepłą wodą i mocz w miksturze ręce przez 5 minut. Powtarzaj do czasu aż problem mokrych dłoni zniknie.

8. Miód i ocet jabłkowy. Kilka razy w tygodniu nałóż na ręce maseczkę przygotowaną z jednej łyżki miodu wymieszanego z dwoma łyżkami octu jabłkowego. To jeden z najskuteczniejszych domowych sposobów, aby pozbyć się spoconych dłoni.

 

Tagi:

soda oczyszczona ,  ocet jabłkowy ,  zdrowie ,  porady domowe ,  spocone dłonie , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót