Partner: Logo KobietaXL.pl

1. Świetnym kompresem, który zlikwiduje opuchnięte oczy, a także pozwoli im odpocząć w wyjątkowo krótkim czasie będzie misktura przygotowana z olejku lawendowego. Wymieszaj kroplę olejku lawendowego w 250ml wody różanej i 250ml wody naturalnej. Nasącz dwa płatki kosmetyczne przygotowanym eliksirem, odsącz delikatnie z nadmiaru wody i połóż na powieki i trzymaj przez 20 minut. Zrelaksuj się. 

2. Aby zlikwidować opuchliznę pod oczami tzw. worki, najlepsze będą kompresy ze świeżego ogórka. Pokrojone plasterki ogórka włóż do torebki na mrożonki i miej zawsze w zamrażalniku. W sytuacjach awaryjnych bęziesz je miała zawsze po ręką. Wyjmij dwa plastry, połóż na powieki i odpoczywaj w wygodnej pozycji przez 20 minut. 

3. Na opuchnięte, zmęczone oczy świetnie nadają się toniki odświeżające. Zmocz płatki kosmetyczne w toniku, połóż na powieki, a na waciki połóż po kostce lodu. Tak przygotowany kompres trzymaj przez 10 minut. Znikną nie tylko opuchnięte powieki, ale również zaczerwienione źrenice. 

4. Twoje oczy tak jak twoje ciało - potrzebują gimnastyki więc zafunduj im odpowiedni masaż. Połóż opuszki palców na zewnętrznych kącikach oczu i masuj je okrężnymi ruchami przez 5 minut. Możesz wypróbować jeszcze jedną technikę, która zrelaksuje twoje oczy. Rozgrzej dolną partię swoich dłoni pocierając jedną o drugą przez 20 sekund. Rozgrzane miejsce przyłóż do zamkniętych powiek. Masaż powtarzaj kilka razy w tygodniu.

5. Nie zapominaj o wodzie. Wiele osób nie docenia jej właściwości. Codziennie rano przemywaj twarz wyłącznie zimną, następnie wypij chociaż jedną szklankę wody przed śniadaniem. Zobaczysz, że już po kilku tygodniach nikt nawet nie zauważy, że masz za sobą nieprzespaną noc.

6. Spróbuj ograniczyć sól w swojej diecie.

7. Cienie pod oczami mogą się pojawiać podczas nadmiernej ekspozycji twarzy na promienie słoneczne. Kiedy następnym razem będziesz się opalać pamiętaj, że skóra pod oczami jest wyjątkowo cienka i delikatna i potrzebuje znacznie wyższej ochrony przeciwsłonecznej niż reszta twojej skóry. 

8. Kup żelową maskę - dostępną w każdym sklepie kosmetycznym i trzymaj ją zawsze w lodówce, kiedy poczujesz, że twoje oczy są zmęczone - nałóż maseczkę na 10 minut. 

9. Ciemne cienie pod oczami zlikwiduje okład z surowego ziemniaka. Ziemniaki zawierają enzym catecholasę, który pomaga rozjaśnić skórę.

10. Przyczyną zmęczonych oczu może być również niewłaściwa dieta. Postaraj się, aby dostarczać organizmowy niezbędnych witamin i składników mineralnych, aby pomóc oczom wprowadź do swojego menu produkty zawierające kwasy omega 3 oraz te bogate w witaminę C, A oraz karoten.

11. Skórę wokół oczu napną również zimne okłady z zaparzonych torebek herbaty. Najlepsze efekty przynoszą herbaty: rumiankowa, imbirowa, czarna oraz miętowa. Trzymaj je na powiekach dopóki czujesz przyjemne uczucie chłodu. 

12. Krem pod oczy trzymaj zawsze w lodówce. 

13. Mrugaj jak najczęściej, pamiętaj że zmęczonych oczu nie wolno trzeć. Znacznie lepiej będzie jeśli nimi pomrugasz. Zrób to sześć razy bardzo szybko, zamknij oczy, otwórz i powtórz. 

Tagi:

oczy ,  uroda ,  opuchnięte oczy , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót