Partner: Logo KobietaXL.pl

Maseczka miodowa-lipowa
Sporządź napar z czubatej łyżeczki kwiatu lipowego na pół szklanki wrzątku z odrobiną miodu. Zostaw go pod przykryciem na 15min. Jeśli nie masz kwiatu lipowego, możesz go zastąpić herbatką lipową. Gdy płyn przestygnie, namaczaj w nim wacik i opłukuj twarz. Maseczka ta działa na skórę wzmacniająco i oczyszczająco. Już po 4 dniach stosowania powinnaś zauważyć różnicę, a skóra będzie jędrniejsza i delikatniejsza.

Maseczka ziołowa
2 łyżki rumianku pospolitego
2 łyżeczki kwiatu lipy
1 łyżeczka szałwii
Utrzyj ze sobą zioła w miseczce i zalej małą ilością wrzątku, tak żeby uzyskać gęstą papkę. Przykryj i poczekaj aż zioła dobrze namokną. Następnie znowu dolej odrobinę wrzątku i ciepłą masę nakładaj na twarz. Dla uzyskania lepszego efektu możesz przykryć maseczkę płatkami kosmetycznymi. Po 20 minutach zmyj maseczkę letnią wodą i nałóż ulubiony krem. Zabieg ten powtarzasz raz w tygodniu. Jeśli nie posiadasz świeżych ziół, użyj tych z herbatek ziołowych.

Maseczka truskawkowa
Potrzebujesz jedynie jednej dużej truskawki. Wystarczy przekroić ją pół i natrzeć nią twarz i szyję. Po 15 minutach zmywasz maseczkę letnią wodą i nakładasz krem nawilżający. Truskawki dostarczą naszej skórze wielu potrzebnych jej witamin. Maseczka nie jest polecana osobom uczulonym na truskawki.

Maseczka ogórkowa
To idealna maseczka nawilżająca. Sposób przygotowania jak w przypadku maseczki truskawkowej. Do jej wykonania wybieraj świeże i jędrne zielone ogórki. Dla wzmocnienia efektu po wmasowaniu soku, obłóż twarz plasterkami ogórka. Po 20 minutach zmyj maseczkę. Nie zapomnij o nałożeniu kremu.

Tagi:

maseczka ,  uroda ,  ogórek ,  szałwia ,  rumianek , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót