Partner: Logo KobietaXL.pl

Po pierwsze: żel, mleczko, pianka lub płyn micelarny 

Każdą rutynę pielęgnacyjną rozpoczyna się tak samo. Trzeba pozbyć się nadmiaru sebum, nagromadzonych zanieczyszczeń czy resztek makijażu. Należy pamiętać, by nigdy nie chodzić spać bez demakijażu, gdyż jest to prosta droga do zatkanych porów skóry i stanów zapalnych. Zarówno rano, jak i wieczorem można sięgnąć po żel, piankę lub płyn micelarny. Do potrzeb skóry suchej sprawdzi się zarówno żel, mleczko jak i płyn micelarny. Ten ostatni jest uniwersalny do różnych typów cery i wpisuje się w tzw. suchą pielęgnację. Oznacza to, że nie potrzeba wody do takiego oczyszczania skóry. Po zastosowaniu płynu micelarnego nie trzeba zwilżać skóry wodą czy tonikiem. Płyn micelarny zawsze stosuje się do czystego płatka kosmetycznego, przy czym nie należy nadmiernie pocierać skóry. Jeśli chcecie pozostawić suchą skórę nawilżoną, to możecie sięgnąć także po żel zawierający kwas hialuronowy i mocznik. Te składniki dobrze oczyszczają także w głębszych warstwach skóry. Mocznik może mieć też działanie złuszczające, jeżeli jego stężenie wynosi przynajmniej 10%. Do cery tłustej można wybrać poza płynem micelarnym żel na bazie białej glinki, która pochłania nadmiar sebum i dogłębnie oczyszcza. W przypadku cery wrażliwej sprawdzi się mleczko z kwasem laktobionowym, ale i płyn micelarny.             

Po drugie: efektywne złuszczanie kwasami lub enzymami dopasowane do potrzeb cery 

Raz w tygodniu należy postawić na coś więcej niż tylko oczyszczanie skóry. Trzeba sięgnąć po odpowiedni kosmetyk złuszczający martwy naskórek. Sprawdzą się enzymatyczne i kwasowe peelingi do twarzy. Te pierwsze są uniwersalne do różnych typów cery, gdyż mają naprawdę skuteczne działanie, ale i nie podrażniają skóry. Pozostawiają ją też nawilżoną. Mogą być stworzone np. na bazie enzymów z papai czy ananasa. W przypadku peelingu kwasowego należy dobrać typ kwasu do potrzeb danej skóry. Otóż kwas salicylowy w mniejszym stężeniu sprawdzi się do skóry problematycznej i tłustej. Do cery suchej, ale i wrażliwej odpowiedni może być kwas laktobionowy. Stosuje się złuszczanie także innymi kwasami, choćby mlekowym. Ten ostatni polecany jest do cery tłustej, trądzikowej, mieszanej, dojrzałej czy z przebarwieniami. Po zastosowaniu peelingu zawsze należy pamiętać o nałożeniu kremu nawilżającego. Kurację można wzbogacić o serum stosowane przed kremem. Należy zachować odstęp 20 minutowy pomiędzy serum a kremem. Można wybrać produkty z kwasem hialuronowym i witaminą C na przebarwienia czy też z niacynamidem na zaskórniki czy wypryski, a także naczynka. Do skóry dojrzałej sprawdzi się z kolei wieczorna pielęgnacja z retinoidami. 

 

Jaką maseczkę wybrać?     

Maseczki do twarzy - jakie wybrać w zależności od rodzaju cery?  

Jeżeli chodzi o proces oczyszczania skóry suchej, tłustej i wrażliwej, to po zastosowaniu żelu, mleczka, pianki czy też płynu oraz ewentualnie peelingu można sięgnąć po maseczkę do twarzy. Może być to maseczka domowej roboty. Wystarczy odrobina schłodzonego żelu aloesowego, by łagodzić podrażnienia, przebarwienia i nawilżyć skórę. Można też wykonać maseczkę z węglem aktywnym z dodatkiem żelatyny rozpuszczonym w łyżce ciepłej wody. Dobrze sprawdzi się też gotowa maseczka typu peel off. 

artykuł partnera 

Tagi:

maseczka ,  uroda , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót