Partner: Logo KobietaXL.pl

Likwidacja rozstępów - usuwanie starych i świeżych rozstępów

Powodzenie w usuwaniu rozstępów jest uzależnione w bardzo dużym stopniu od tego, na jakim są one etapie tworzenia. Dużo łatwiej usuwa się świeże rozstępy, które znajdują się w fazie zapalnej - to znaczy wtedy, gdy włókna elastyczne dopiero zostały zerwane, a w skórze właściwej doszło do urazu, który wywołał stan zapalny. Świeże rozstępy możemy rozpoznać po ich charakterystycznym wyglądzie - to prążki w różnych odcieniach czerwieni. Co ciekawe, faza zapalna rozstępów może trwać od kilku miesięcy do nawet 2 lat, co daje nam sporo czasu na odpowiednią reakcję. Na tym etapie bardzo pomocne mogą okazać się nie tylko zabiegi laserowe, lecz także łagodniejsze metody, np. złuszczanie czy mezoterapia. Kiedy jednak rozstępy wchodzą w etap zanikowy i zaczynają przypominać wyglądem białe blizny, proces ich usuwania staje się dużo trudniejszy. W takim przypadku zabiegi laserowe powinny stanowić podstawę terapii, którą jednocześnie można wspomagać wspomnianymi wcześniej metodami.

Laserowe usuwanie rozstępów - czy boli?

W gabinetach medycyny estetycznej rozstępy możemy usuwać przy pomocy dobrze znanych laserów frakcyjnych oraz najnowocześniejszych rozwiązań laserowych, jakimi są lasery pikosekundowe. Lasery frakcyjne działają na skórę z rozstępami bardzo intensywnie - wywołują na jej powierzchni falę mikrouszkodzeń, co sprawia, że Pacjent może odczuwać pewien ból nie tylko w trakcie zabiegu, lecz także zmagać się podrażnieniem skóry długo po nim. Przełomem w usuwaniu rozstępów są zdecydowanie lasery pikosekundowe, które działają w głębszych warstwach skóry, nie naruszając przy tym powierzchni naskórka. Ultrakrótki czas dostarczania impulsu do skóry (pikosekunda) sprawia też, że zabiegi laserami pikosekundowymi są zaliczane do mało bolesnych i niewymagających długiego okresu rekonwalescencji. Szczególnie delikatnym narzędziem jest pikosekundowy laser PicoSure, którym jako pierwsi w Polsce dysponowali specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie. Jego ogromną przewagą nad laserami starszej generacji jest to, że nie przegrzewa skóry, co zwiększa bezpieczeństwo Pacjenta.

Usuwanie rozstępów laserem pikosekundowym - przełom w leczeniu rozstępów!

We wspomnianej Klinice Miracki specjaliści dysponują również drugim laserem pikosekundowym - Discovery Pico - który jest mocniejszy w działaniu niż laser PicoSure, ale przy tym jeszcze skuteczniejszy w usuwaniu uporczywych rozstępów. Dużą zaletą laserów pikosekundowych posiadanych przez Klinikę Miracki jest to, że zabiegi wykonywane przy ich pomocy nie wymagają nawet zastosowania specjalnego znieczulenia. Aby leczenie rozstępów było skuteczne, potrzeba około 3-5 zabiegów. Należy jednak przy tym pamiętać, że ostateczny efekt będzie widoczny dopiero po upływie ok. 6 miesięcy od zakończenia terapii, bo właśnie tyle trwa proces przebudowy skóry.


Więcej informacji na temat laserowego usuwania rozstępów znajdą Państwo na stronie: http://klinikamiracki.pl/encyklopedia/rozstepy-na-skorze/

Tagi:

rozstępy ,  laser ,  zabiegi , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz