Partner: Logo KobietaXL.pl

Codzienna higiena dłoni

Spierzchnięte dłonie wymagają odpowiednich zabiegów kosmetycznych, aby przywrócić im doskonały wygląd. Na początek powinniśmy zadbać o regularne mycie rąk, dzięki czemu można zmniejszyć prawdopodobieństwo zachorowania na choroby wirusowe i bakteryjne. Do mycia wykorzystujmy dobre mydło, o pH zbliżonym do pH skóry. Delikatne mydło nie spowoduje wysuszenia skóry dłoni, a wręcz przeciwnie - nawilży lub natłuści skórę.

Etap nawilżania i odżywiania

Dla zachowania odpowiedniego poziomu nawilżenia skóry trzeba ją często i systematycznie nawilżać. Można myć ręce stosując do tego celu żele do mycia twarzy czy pianki do mycia twarzy, które dają wysoki poziom nawilżenia delikatnej skóry. Są one do kupienia tutaj.

Najlepiej korzystać też z kremu do rąk po każdym myciu dłoni, co przywraca komfort, poprawia wygląd dłoni, zapobiega uczuciu swędzenia i ściągnięcia. Bez kremu skóra zacznie się mocno wysuszać, a w parze z negatywnym wpływem czynników atmosferycznych, z jakimi mamy do czynienia zimą, może zacząć nawet pękać. Pamiętajmy, aby smarować ręce kremem nawilżającym kilka razy dziennie, a na noc położyć na dłonie grubą warstwę kosmetyku. Można dodatkowo założyć rękawiczki, aby lepiej wchłonął się w skórę.

W parze z dbaniem o skórę dłoni, zadbajmy także o paznokcie i skórki wokół nich. Można w tym celu stosować odpowiednie odżywki, a jeśli nie chcemy rozstawać się z naszymi pomalowanymi paznokciami, możemy zdecydować się na położenie pierwszej, bazowej warstwy z witaminami odbudowującymi płytkę.

Ochrona skóry przed mrozem

Skóra dłoni jest cienka i delikatna, wrażliwa na czynniki zewnętrzne. Dlatego zimą kategorycznie powinniśmy nosić rękawiczki. Już jesienią okazują się one przydatne. W przeciwnym wypadku nasze dłonie będą przemarznięte i wysuszone.

Jeśli zamierzamy być na dworze w czasie mrozu i ogólnie niskich temperatur dłużej, np. bawiąc się z dziećmi, to oprócz rękawiczek na dłoniach powinniśmy zastosować krem natłuszczający. Nie można na mróz stosować kremu nawilżającego - cząsteczki wody, jakie są w nim zawarte w kontakcie z niskimi temperaturami zaczną zamarzać i pogarszać kondycję skóry dłoni.

Dla dłoni w nienajlepszym stanie - mocno spierzchniętych, z pękającą skórą, poleca się wykonanie kąpieli parafinowej. Będzie ona w stanie zabezpieczyć nasze dłonie przed nadmierną utratą wody i wysuszeniem. Co pewien czas taka kąpiel spowoduje, że skóra dłoni będzie zdrowsza i znacznie bardziej gładka.

Tagi:

ręce,  uroda,  dłonie,  suche dłonie, 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót