Partner: Logo KobietaXL.pl

Plamy wątrobowe nie są efektem chorej wątroby ani domeną osób w starszym wieku. Główną przyczyną ich powstawania jest  długotrwałe wystawianie skóry na działanie promieni słonecznych. Efekty dużej dawki promieniowania słonecznego mogą być widoczne dopiero po kilku latach, jednak częste przebywanie na słońcu może spowodować pojawienie się takich plam już w młodym wieku. Tworzą się one w miejscach, gdzie zbiera się nadmiar pigmentu.

Może to być twarz, dekolt, ramiona, ale najczęściej powstają na zewnętrznych stronach dłoni. Występują w odcieniach koloru brązowego, w postaci płaskich plam o nieregularnym kształcie. Warunkami sprzyjającymi powstawaniu plam wątrobowych na rękach są dodatkowo zaburzenia hormonalne, skłonności dziedziczne, alergie a także przyjmowanie niektórych leków powodujących zwiększenie wrażliwości skóry na działanie słońca.

Na rynku dostępnych jest wiele balsamów i kremów, które obiecują pomóc pozbyć się plam starczych, ale z reguły są nieskuteczne i często zawierają niebezpieczne związki chemiczne.

Tymczasem jest prosta metoda, która jeśli cierpliwie ją zastosujesz, pomoże ci się plam starczych pozbyć. Wystarczą dwa składniki, cebula i ocet jabłkowy.

Świeży sok z cebuli leczy różne problemy skórne i zapobiega uszkodzeniom skóry dzięki wysokiej zawartości przeciwutleniaczy. Ocet jabłkowy jest bogaty w hydroksykwasy, które usuwają martwy naskórek i wspierają zdrowie skóry.

Jak zrobić domowy środek na plamy starcze? Pokrój średniej wielkości cebulę na kawałki. Następnie wymieszaj z octem jabłkowym w blenderze, aż uzyskasz gładką, jednorodną mieszankę. Namaczaj wacik w miksturze i przecieraj nim codziennie przebarwione miejsca. Już po 7 dniach zobaczysz pierwsze efekty! Pamiętaj jednak, by w czasie kuracji unikać słońca!

Tagi:

plamy starcze ,  plamy wątrobowe ,  ręce ,  uroda , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz