Partner: Logo KobietaXL.pl

1. Chroń je przed słońcem, staraj się wybierać takie kremy do rąk, które zawierają filtry przeciwsłoneczne. Słońce to główna przyczyna starzenia się skóry. Jeśli nie masz w zasięgu dłoni odpowiedniego kremu, użyj tego, który stosujesz podczas opalania.

2. Złuszczaj. Martwy naskórek nie tylko blokuje wchłanianie się cennych składników z kremów i masek, ale również powoduje, że skóra na dłoniach jest szorstka i szara. Jeśli nie chcesz wydawać pieniędzy na profesjonalne peelingi do dłoni ten domowy przygotowany z cukru i oliwy z oliwek będzie idealny!

3. Nawilżaj. Niech twoja skóra będzie nawilżona i gładka, wtedy zawsze będzie wyglądała na zdrowsza i młodszą. Możesz zainwestować w nawilżające kremy z dodatkiem składników opóźniających proces starzenia.

4. Dbaj o paznokcie i skórki wokół nich. Niech będą ładnie wypielęgnowane, a paznokcie pomalowane. To bardzo ważne jeśli chcesz by twoje dłonie zachowały świeży, młody wygląd. 

5. Plamy starcze na dłoniach nie muszą na nich pozostać na zawsze. Zapytaj w aptece o krem na przebarwienia lub krem wybielający i pozbądź się plamek. Możesz przykładać plastry cebuli!

6. Postaraj się zmywać naczynia w gumowych rękawiczkach, myj w nich również wannę, lodówkę etc . Detergenty, płyny do mycia naczyń, szorstkie gąbki czy zmywaki niszczą i wysuszają delikatną skórę dłoni.

7. Od czasu do czasu zafunduj swoim dłoniom nocną regenerację. Przed pójściem spać nanieś na nie  solidną porcję masła do ciała lub witaminowej maski do dłoni, załóż bawełniane rekawiczki i zaśnij. Rano skóra twoich rąk będzie gładka, pachnąca i pełna blasku. Wiele kobiet powtarza ten rytuał nawet codziennie.

 

Tagi:

uroda ,  ręce ,  dłonie ,  plamy starcze , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót