Partner: Logo KobietaXL.pl

Zarówno wazelina, jak i cytryna to znane domowe środki w pielęgnacji urody. Pierwsza ma przede wszystkim działanie ochronne, ponieważ tworzy warstwę okluzyjną, która zapobiega przedostawaniu się zanieczyszczeń do skóry oraz stymuluje jej naturalne nawilżenie i regenerację. Cytryna ma właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne. Cytryna zawiera witaminę C, znaną również jako kwas askorbinowy, która działa złuszczająco, usuwając martwe komórki naskórka i wygładzając ich koloryt, usuwając przebarwienia. Wazelina wzmacnia ten efekt, zatrzymując cytrynę na skórze.

 

 Na popękane pięty

Popękane pięty, oprócz tego, że nie wyglądają ładnie, są bolesne i łatwo mogą ulec zakażeniu. Ten domowy środek jest bardzo pomocny. Wymieszaj jedną łyżkę wazeliny z 4 kroplami soku z cytryny. Mocz stopy w ciepłej wodzie przez 15 do 20 minut. Osusz je i nałóż mieszankę, bardzo dobrze wmasowując, aby ułatwić jej wchłanianie. Załóż czyste, bawełniane skarpetki i śpij z okładem całą noc. Umyj stopy rano. Po kilku dniach powinnaś zauważyć poprawę.

 

Na przebarwienia

Wymieszaj jedną łyżkę wazeliny i jedną łyżkę stołową soku z cytryny, aż uzyskasz jednolity krem. Odstaw krem ​​na 10 minut. Dobrze umyj i wysusz przebarwiony obszar. Nałóż krem ​​i pozostaw na 30 minut. Dokładnie spłucz, aby dobrze usunąć miksturę i nałóż krem ​​nawilżający.

 

Uwaga – mikstura świetnie działa na tak zwane plamy starcze na dłoniach czy dekolcie, przebarwienia na łokciach i kolanach. Należy jednak bardzo uważać podczas prób likwidacji przebarwień na twarzy, bo skóra jest tam delikatniejsza! Po wykonaniu zabiegu trzeba unikać ekspozycji na słońce, bo plamy powrócą. Zabieg stosujemy dwa razy w tygodniu.

 

 

 

Tagi:

wazelina ,  plamy starcze ,  plamy na rękach ,  cytryna , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz