Partner: Logo KobietaXL.pl

Witamina C

Piękna i zdrowa cera jest marzeniem każdej kobiety. Poszukują odpowiednich kosmetyków, dla siebie, trzeba bliżej poznać krem z witaminą C. To cenny kosmetyk, który wykazuje działanie antyoksydacyjne. Ma za zadanie chronić skórę przed gromadzeniem się wolnych rodników. Nie bez powodu witamina C jest nazywana witaminą młodości! Nawet wtedy, gdy w naszej diecie nie brakuje tej witaminy, dobrym rozwiązaniem jest stosowanie jej bezpośrednio na skórę. 

Jak działa witamina C? Przede wszystkim zapobiega starzeniu się skóry, rozjaśnia cerę, usuwa przebarwienia, spłyca zmarszczki, czy też wzmacnia naczynia krwionośne i stymuluje produkcję kolagenu. Kremy z tym składnikiem znajdziemy praktycznie w każdej drogerii i aptece. 

Kosmetyki do pielęgnacji

Najczęściej kremy posiadają w składzie kwas askorbinowy i jego pochodne, które są trwalsze i stabilniejsze. Najpopularniejsze pochodne kwasu askorbinowego, stosowane w kosmetykach, to:

  • SAP - Sodium Ascorbyl Phospate
  • MAP - Magnesium Ascorbyl Phosphate
  • Witamina C tetra - Tetrahexyldecyl Ascorbate
  • Witamina C etylowana
  • Palmitynian Askorbylu - Ascorbyl Palmitate

Pamiętajmy o tym, że kremy z witaminą C odznaczają się kwaśnym odczynem i mogą podrażniać bardzo wrażliwą skórę w przypadku wysokiego stężenia kwasu askorbinowego. Należy z ostrożnością podchodzić do takich produktów wtedy, gdy cierpimy na trądzik różowaty. Dla wrażliwej skóry sprawdzają się kremy z pochodnymi witaminy C lub z niskim stężeniem (do 5%). 

Jak wybrać krem z witaminą C?

Jak wybrać najlepsze rozwiązanie dla siebie? Musimy przede wszystkim kierować się swoimi oczekiwaniami, rodzajem cery i wiekiem. Na rynku znajdziemy różnorodne maseczki, kremy, maści, toniki, peelingi i inne kosmetyki z witaminą C. 

Osoby walczące z przebarwieniami mogą postawić na specjalne kremy na przebarwienia. Z kolei gdy chcemy odmłodzić cerę, wybierzmy lekki krem z witaminą C. Jedynie długie stosowanie kremu sprawi, że zauważymy efekty w postaci spłyconych zmarszczek i wyrównania kolorytu skóry. Najbezpieczniejszym miejscem zakupu jest z pewnością apteka. Znajdziemy tutaj produkty cenionych marek, które trzeba stosować zgodnie z zaleceniami producentów. 

Jak stosować krem z witaminą C? Nie bez znaczenia jest to, że wystarczy lekkie wklepywanie kremu w skórę twarzy każdego ranka. Podobna aplikacja dotyczy serum, które przedtem rozcieramy w palcach. Peelingi z kolei stosujemy 1-2 razy w tygodniu, nakładając je okrężnymi ruchami. Bardzo dobre efekty zapewnia codzienny krem z witaminą C. Kobiety chętnie wybierają także całe zestawy kosmetyków, które wzmacniają działanie składników aktywnych zawartych w innych produktach. 

Skuteczny i efektywny krem z witaminą C spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających kobiet. To kosmetyk popularny i niezawodny, który trzeba stosować regularnie. 

Tagi:

witamina c ,  uroda ,  krem , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz