Partner: Logo KobietaXL.pl

Zróżnicowana głębokość, średnica czy przepływ - zmiany naczyniowe różnią się między sobą. Pojawiają się na skórze w formie drobnych ale poszerzonych naczyń krwionośnych, a ich pękanie jest wywołane przez zwiększenie ciśnienia krwi. Cera „naczynkowa” to bardzo trudna cera w pielęgnacji. W jaki sposób odpowiednio się o nią troszczyć i skutecznie usunąć pojawiające się na niej zmiany?

 

Jak zapobiegać pękaniu naczynek?

 

Na rozszerzenie naczynek wpływają m.in. używki, tj. alkohol, kawa czy papierosy, wywołujące skurcz naczyń, a w efekcie zmniejszenie przepływu krwi. Ryzyko pękania naczynek zwiększa się również w wyniku nadmiernej ekspozycji słonecznej, korzystania z solarium czy gorących kąpieli.

Pękaniu naczyń włosowatych zapobiegają preparaty zawierające witaminę C, która uszczelnia naczynia krwionośne i bierze udział w produkcji kolagenu oraz witaminę E, wzmacniającą ściany naczyń. Wyciąg z kasztanowca czy miłorzębu japońskiego, związki krzemu, olejki eteryczne czy flawonoidy z cytrusów, arniki górskiej, czy winorośli również poprawiają przepływ krwi w naczyniach krwionośnych.

 

Sprawdź jak zrobić domowe serum z witaminą C!

 

Cera „naczynkowa”, a warunki atmosferyczne

 

W okresie jesienno-zimowym problemy skóry „naczynkowej” znacznie się nasilają. Jest to spowodowane oddziaływaniem na nią niekorzystnych warunków atmosferycznych, tj. mrozu, wiatru czy częstej zmiany temperatur, co powoduje wzmożone pękanie naczynek. Kosmetyki, które zawierają składniki wzmacniające i uszczelniające naczynia krwionośne, przede wszystkim kosmetyki bogate w witaminę C najlepiej zabezpieczą delikatną skórę.

 

Zamykanie popękanych naczynek

 

W sytuacji, gdy nie udało się zapobiec pęknięciu naczynka najskuteczniejszym sposobem na pozbycie się nieestetycznej zmiany będzie jej usunięcie przy pomocy lasera.

W trakcie zabiegu w wyniku pochłonięcia przez krew energii wiązki laserowej w naczyniu krwionośnym powstaje bardzo wysoka temperatura. Podgrzane erytrocyty ulegają koagulacji, co z kolei prowadzi do zamknięcia się naczynia.

- Parametry użyte podczas zabiegu zostają dobierane indywidualnie, w zależności od konkretnego przypadku. Laser umożliwia wnikanie w głęboko położone tkanki, a energia jest rozprowadzana równomiernie do małych oraz dużych naczyń. Pod wpływem wiązki lasera ściany naczynia zostają zniszczone, bez ryzyka uszkodzenia naskórka - tłumaczy mgr kosmetolog Katarzyna Gładkowska z Kliniki Medycyny Estetycznej VESUNA.

Tagi:

popękane naczynka ,  witamina c ,  uroda , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót