Partner: Logo KobietaXL.pl

Soczewki podkreślające naturalny kolor tęczówki - soczewki koloryzujące

W przypadku szkieł kontaktowych delikatnie podkreślających kolor oka, soczewka  nie zasłania tęczówki, a tym samym nadaje inny odcień. Decydując się na ten rodzaj korekty wzroku, dodajemy naszym oczom wyjątkowego blasku. Barwienie jest delikatne, aby w rezultacie jedynie naśladować naturalny odcień. Nie jest to spektakularna zmiana, ale dostrzegalna dla uważnego obserwatora.

Bardziej wyraziste spojrzenie uzyskamy, wybierając opcję nadawania ciemnego konturu przy jasnej tęczówce. Takie soczewki na wysokości źrenicy są bezbarwne, a mocne zabarwienie otoczki sprawia, że spojrzenie staje się wyraziste i głębokie. Oczy wydają się być większe.  Do soczewek tego typu należą Acuvue Define, dostępne w ofercie sklepu internetowego Szkla.com.

Soczewki zmieniające kolor tęczówki

Soczewki całkowicie zmieniające naturalny kolor oczu sprawiają, że np. osoba brązowooka może przeistoczyć się w osobę niebieskooką (lub na odwrót). Jest to możliwe na skutek zabarwienia pokrywającego całą soczewkę. Osiągnięty efekt nie wydaje się być sztuczny, a my odnosimy wrażenie, że nowy kolor występuje u danego użytkownika „od zawsze”.

Gama dostępnych barw jest bardzo szeroka. Warto jest dobierać odcień do określonego typu urody czy makijażu. Obecnie mamy możliwość wyboru kolorów, których nie spotykamy w rzeczywistym świecie, na przykład czerwone, żółte czy fioletowe.

Soczewki artystyczne – niesamowite efekty wizualne

Soczewki artystyczne służą awangardowym zmianom wyglądu, a w wyniku ich zastosowania uzyskujemy wręcz nienaturalny efekt. Często nie są przystosowane do noszenia na co dzień, do pracy,  a jedynie w szczególnych okolicznościach, na przykład na imprezie, dyskotece czy podczas Sylwestra. Niestandardowość soczewek artystycznych jest ich atutem. Sprawiają, że w spojrzeniu uzyskujemy tak zwane kocie oczy, a zamiast tęczówki widzimy przeróżne kształty – spirale lub uśmiechnięte twarze. W ten sposób uzyskujemy również efekt całkowicie białych lub czarnych oczów. Wielość pomysłów jest zwykle ograniczona dostępnością określonych modeli.

Soczewki powiększające tęczówkę

Ten rodzaj szkieł artystycznych jest względną nowością, a największą popularnością cieszy się w Japonii. W tym przypadku soczewki również zabarwiają tęczówkę, ale korygowany obszar jest większy od średnicy tęczówki. Co prawda naturalny odcień jest często tylko wzmacniany, jednak uzyskujemy efekt trochę jak z kreskówek (czyli wrażenie bardzo dużych oczu). W zależności od wybranego typu jedynie powiększamy tęczówkę lub jednocześnie zmieniamy całkowicie jej kolor.

Tagi:

oczy ,  soczewki ,  kolor oczu ,  szkła ,  wzrok ,  korekta wzroku , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz